SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2013-01-25, 23:34

Potrzebuje waszej porady... Fatalnie sie czuje, mam rzut... problemy z chodzeniem, niedowład prawej nogi. jeszcze jakoś sie poruszam, ale widzę, ze z dnia na dzien jest gorzej...

Mam zdiagnozowana bb (elisa i wb dodatni z surowicy) rozpoznanie borelioza wyleczona w zakaźnym.. w trakcie diagnostyki sm... miałam dzis miec mri, ale nie miałam siły... Ide za tydzien...

Jestem w kontakcie z lekarzem ilads, ktory bedzie mnie leczyl po zrobieniu dodatkowych testow. Na wyniki testow czekac bede 2 tyg... lekarza nie bedzie w Polsce do 11 lutego

Myslalam o tym zeby pojsc do szpitala neurologicznego.. tam pewnie dostane sterydy (nigdy wczesniej nie miałam). Nie wiem co robic... isc na sterydy czy nie? boje sie, ze jak tak dalej pojdzie to nie wstane z lozka..

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-01-26, 19:33

To strasznie trudne pytanie.. Wiadomo że borelioza nie lubi sterydów. Albo właśnie lubi bo po sterydach ma wolną rękę i może się pięknie rozwijać, szczególnie jak o niej nikt nie wie. Ale Ty już wiesz i nawet jak pójdziesz na solu to potem podejmiesz antybiotykoterapię, a kontakt z ILADS już masz.. Może powinnaś leczyć szybko rzut, a potem szybko antybiotyki?? Nie masz telefonu do tego lekarza?? Żeby Ci doradził. Przejrzyj ten wątek wcześniej bo wydaje mi się że ktoś tu brał sterydy w czasie antybiotykoterapii co mu zalecił lekarz ILADS. Najlepiej jakbyś się jednak skontaktowała ze swoim ILADS.
Trzymaj się i bądź mądra!

Już znalazłam! Nati pisała o braniu sterydów w trakcie. Może napisz do niej? Ona to robiła w porozumieniu z ILADS..
Ostatnio zmieniony 2013-01-26, 19:52 przez beta13, łącznie zmieniany 1 raz.

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-01-27, 19:28

Taką ciekawostkę znalazłam.. Według tego artykułu kobiety powinny robić badania w kierunku bb podczas menstruacji. Wtedy większe prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnego wyniku (oczywiście u chorej ;-)

http://www.borelioza.org/materialy_lyme ... czenie.pdf ;-)

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-01-29, 15:35

U zakaźników coś dyga na plus - zaproponowano mi leczenie bb w oparciu o te wyniki, które mam, bez punkcji!!!!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez joanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-01-29, 18:07

joanka, punkcja nie jest w ogóle wiarygodnym badaniem! To nieprawda też,że na jej podstawie można stwierdzić czy to sm czy bb.
Dobrze,że jej nie będziesz miała,bo i tak jej wynik nic nie wniesie.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-01-30, 09:16

Aśka,
ja to akurat wiem ,ale zakażnicy mają swoje teorie :20:
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-02-01, 00:47

Odebrałem wynik testu WB IgM i IgG na boreliozę i wszystkie podpunkty są opisane jako "nieobecny". Czy to teoretycznie oznacza brak boreliozy?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-02-01, 11:19

Chyba dzisiaj dzień odbierania wyników, bo też odebrałem własne :)
Chodzi o badanie krążących kompleksów immunologicznych wykonane w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Ku mojemu zaskoczeniu wynik wygląda tak:
"Test screeningowy ELISA (...) dał wynik:
- w klasie IgM - 11,0,
- w klasie IgG - 11,0.
Wykonano zatem test Western-blotting z osadu PEG-6000 (bla, bla).
Wykazano obecność następujących przeciwciał dla antygenów Borrelia burgdorferi:
- w klasie IgM dla antygenów: p41 i OspC
Wynik: 9 pkt (wynik pozytywny)
- w klasie IgG dla antygenów: p100, VIsE, p41 i p18
Wynik: 16 pkt (wynik pozytywny)"
Badanie robiłem po ponad miesiącu od 5-tygodniowej próby antybiotykowej. Wieczorem będę rozmawiał ze swoim lekarzem i wtedy napiszę jak to skomentował. Do tej pory nie wydawał się być zbyt napalony na diagnozę boreliozy, choć w tym się specjalizuje, więc mam do niego spore zaufanie. Przedtem wspominał, że w przypadku pozytywnych wyników powinienem przygotować się na szpitalne leczenie biotraksonem.
Z jednej strony boję się "boreliozowej pułapki", a z drugiej pojawia się nadzieja...

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-02-02, 13:22

No i pogadałem. W piątek mam przyjść na wizytę, bo "wygląda na to, że jest infekcja". Wspomniał o kolejnym miesiącu antybiotyków, a wiadomo, że na tym się nie skończy. Nie uśmiecha mi się wielomiesięczne leczenie, ale fakt jest taki, że po pierwszej próbie była widoczna poprawa.

menfis
Posty: 47
Rejestracja: 2008-03-22, 17:43
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: menfis » 2013-02-03, 21:32

Chciałem się dowiedzieć czy znacie przypadek wyleczenia z boreliozy. Tzn.Ktoś miał diagnozę SM przez dłuższy czas i po antybiotykach po prostu wyzdrowiał?

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-02-03, 21:58

Znam :-) Szkoda że to nie ja :evil: Młoda dziewczyna, sama ją namówiłam na badania. Pięknie jej wyszły że ho.. Po ponad rocznej terapii abax bezobjawowa, rok po terapii jeszcze wiem że OK. Dalej nie wiem bo wyjechała, mam nadzieję że dalej w porządku :-)
Myślę że takich osób jest więcej (mam nadzieję !!!). Nie wszyscy zaglądają na jakiekolwiek forum. Szczególnie jak się dobrze czują..

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2013-02-04, 02:13

beta13 pisze:Znam :-) Szkoda że to nie ja :evil: Młoda dziewczyna, sama ją namówiłam na badania. Pięknie jej wyszły że ho.. Po ponad rocznej terapii abax bezobjawowa, rok po terapii jeszcze wiem że OK. Dalej nie wiem bo wyjechała, mam nadzieję że dalej w porządku :-)
Myślę że takich osób jest więcej (mam nadzieję !!!). Nie wszyscy zaglądają na jakiekolwiek forum. Szczególnie jak się dobrze czują..


To najlepsza informacja jaka znalazłam w Internecie!

Dołączyłam do zaszczytnego grona zdiagnozowanych jako SM :) Jeszcze nie mam wypisu ze szpitala, ale diagnoza lekarki prowadzącej i Profesora jest jednoznaczna. Przyznano, ze chorowałam na neuroborelioze, ale trzy tygodniowa terapia w zakaźnym mnie wyleczyła. Teraz, wszystkie objawy, które mam to SM. Za miesiąc mam zostać włączona do programu, tylko muszę podreperować mój EDSS, bo na razie chodzę móżdżkowo ;)

Po sterydach czułam sie ogólnie ok. Dostałam 5 Soli, chodzenie sie poprawiło, odruchy też, ale zdrętwiała mi zupełnie lewa dłoń. Mam zawroty głowy w każdej pozycji i swędzi mnie całe ciało.

Skontaktowałam sie z Dr ILADS, zgodził się mnie leczyć. No i zaczynamy!

EDIT: Może nie jestem zadowolona z diagnozy, która mi postawiono, ale opieka, która mnie otoczono w szpitalu wywarła na mnie ogromne wrażenie. Profesor, szef kliniki, konsultant wojewódzki w jednej osobie odwiedzał mnie codziennie i rozmawiał ze mną na temat diagnozy, możliwości leczenia, które są w stanie mi zaoferować. Do tego miałam sesje z neuropsychologiem. Dostałam cały plan działań począwszy od wypisu ze szpitala do pierwszej wizyty w poradni SM (3 tygodniowa rehabilitacja na oddziale, wizyty u psychologa), instrukcje co robić na wypadek rzutu i przykaz żeby przyjeżdżać do nich. No i cudna opieka pielęgniarek i ogólnie całego personelu. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo nie spodziewałam się takiej całościowej opieki.

magdana83
Posty: 17
Rejestracja: 2012-04-27, 23:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: magdana83 » 2013-02-04, 07:47

Witam!
Dr ILADS? To nazwisko czy metoda badania i taki skrót myślowy ;-) ?
A w jakim szpitalu byłaś? Ja poszukuję dobrego neurologa najlepiej od SM, bo chcę iść na konsultacje, bo ten mój to już sama nie wiem, eh szkoda gadać :-x

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2013-02-04, 09:14

Jestem po 17-tym wlewy Biotraksonu 4 gramy - nie jest dobrze...po podaniu mam ogromne uczucie gorąca,świąd skóry . okropna wysypka i zimne dreszcze....Jestem osłabiona .Do tego doszły bóle wątroby ...Dawno nie robiłam badań więc muszę je porobić...Do Biotraksonu biorę jeszcze Dox 2 x 200,/Klabax 2 x 500 i tyni....Padam....
Nadzieja umiera ostatnia ...

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-02-04, 12:50

magdana83, ILADS to metoda leczenie boreliozy i innych odkleszczówek,polegająca na stosowaniu kilkumiesięcznej, intensywnej antybiotykoterapii.

brumm, u którego lekarza od ILADS będziesz się leczyła?

nati_1978, :-( :-( :-( Mam nadzieję,że te pogorszenie jest chwilowe i wkrótce poczujesz się lepiej.Koniecznie zrób te badania!


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości