Czekając na MRI

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

limpdurst
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-16, 06:16
Lokalizacja: wwa

Czekając na MRI

Postautor: limpdurst » 2013-02-16, 06:39

Hejka,
Problemy ze zdrowiem mam od maja zeszłego roku. Zaczęło się w piękny słoneczny dzień - spędziłem trochę czasu na słońcu myślałem, że to lekki udar cieplny. Podwójne widzenie, tachykardia, zawroty głowy, kłujący ból w klatce piersiowej (pewnie stres :)) Po wielu miesiącach problemów zdrowotnych skojarzyłem jeszcze jeden epizod z przeszłości - mroczki przed oczami, potworny ból głowy, pisk w uszach, czarny nieruchomy pół-księzyc widoczny w polu widzenia, w jednym miejscu niezależnie od tego czy miałem zamknięte czy otwarte oczy. PRzeszło po odespaniu. Niestety ten drugi epizod w maju ub. roku pociągnął za sobą całą lawinę objawów. Nasilają się w stresie, zmęczeniu, na kacu, a czasem zupełnie bez powodu. Zawroty głowy, oczopląs i problemy ze skupieniem wzroku, problemy z pamięcią zwłaszcza krótkotrwałą, ogólne zmęczenie, zasłabnięcia, "słabe nogi", nudności i brak apetytu (czasem przez tydzień...), uczucie pustki w głowie i zagubienia, bóle głowy (czasem kilkudniowe), problemy z czytaniem, przekrwione, bolące oczy (:D). Na początku brano mnie za wariata, wykluczono choroby serca i boreliozę. Neurolog stwierdził "patologie kąta móżdżkowo mostowego" i skierował na rezonans (który będę miał pod koniec marca). W międzyczasie zacząłem kojarzyć fakty i czytać o sm. Zauważyłem, że nie mam wielu częstych objawów tj. niedowładów, zaburzeń czucia, mrowienia itd. Oczywiście biorę magnez i inne suplementy, poprawy nie zanotowano. Raczej stałe powolne pogarszanie. Dodam, że mam stresującą, częściowo fizyczną pracę, która raczej nie pomaga...

Pewnie niejedną historię słyszeliście już dlatego chciałbym usłyszeć jakąś opinię, wskazówkę. Jeśli trzeba, pójdę na rezonans prywatnie i będę miał wyniki za tydzień. Tylko czy jest sens? Żaden z lekarzy nie wydawał się bardzo zaniepokojny moim stanem zdrowia. WIem tylko, że moje objawy coraz bardziej mi dokuczają i od około miesiaca nie ma dnia, w którym miałbym spokój (jeszcze kilka miesięcy temu takich dni była większość). Znajoma lekarka powiedziała, nie chcąc mnie pewnie straszyć, że "coś tam podejrzewa i żebym zrobił badanie dna oka". Czy jest sens? Będę wdzięczny za każde słówko od was.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez limpdurst, łącznie zmieniany 1 raz.

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-02-16, 07:27

Cześć! A na jakiej podstawie boreliozę wykluczono? Jaki test robiłeś?

limpdurst
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-16, 06:16
Lokalizacja: wwa

Postautor: limpdurst » 2013-02-16, 17:00

Podwojny, pelny western blot wszystkie przeciwciala negatywnie. Jesli mri nic nie wykaze na pewno powtorze..

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-02-17, 14:34

Żeby wykluczyć (albo nie) temat boreliozy zrób może badanie na antygeny krętkowe w moczu http://www.wielkoszynski.webity.pl/bada ... nostyczne/ (nie wiem czy jeszcze gdzieś robią). Testy z krwi jak nie wychodzą to i tak nie wiadomo czy bb nie ma :-/ Może jej nie być we krwi, albo człowiek nie wytwarza przeciwciał... A po prowokacji antybiotykowej (koniecznie z tynidazolem albo metronidazolem na rozbicie cyst) ginące bakterie muszą być wydalane z organizmu, a droga jest jedna :mrgreen: Mnie to badanie jakoś bardziej przekonuje..

limpdurst
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-16, 06:16
Lokalizacja: wwa

Postautor: limpdurst » 2013-02-18, 19:27

Z calym szacunkiem ale dla mnie tacy lekarze to znachorzy zerujacy na hipochondrykach i ofiarach innych lekarzy ktorzy nie umieja postawic diagnozy. Z tego co pamietam western blot wg Mercka ma praktycznie 100% skutecznosc przy wystapieniu objawow klinicznych.. Sam nie wiem co myslec ale raczej nie bede sie szprycowal antybiotykami bez potrzeby.

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-02-18, 22:14

Tu masz omówione wszystkie testy, ich wiarygodność itd.
http://www.borelioza.org/dokumenty/faq.pdf


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości