22 lata, kobieta - proszę o radę

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Anna 22
Posty: 9
Rejestracja: 2013-03-15, 14:55
Lokalizacja: Częstochowa

22 lata, kobieta - proszę o radę

Postautor: Anna 22 » 2013-03-15, 16:22

Wiatm,

Opiszę pokrótce moja sytuacje. Otóż... 2 miesiące temu zaczeły strasznie boleć mnie nogi wraz z ogólnym osłabnięciem, w nocy zaczęła mi mrowić ręka. Poszłam do internistki magnez itd.. Następnie zauważyłam, że cos się pojawiło w moim oku, taki jakiś robaczek.. czy cuś. Poszłam do okulistki i pow, ze to męt, zbadała dno oka i zrobiła badania w kierunku jaskry. Jaskry nie mam, ale mam jej poczatki. Jak zapytalam o SM kazala mi nie wariowac. Poszłam do neurologa x2, badania nic nie wykazały tzn. takie proste neurologiczne.
Sama jednak obawiajac sie poszlam prywatnie na MRI głowy... i niestety miałam opis taki: ze w istocie białej kilkanascie wysokosygnałowych ognisk o rozmiarach 2-5 mm odpowiadajacych zmianom naczyniopochodnym bez cech aktywnosci. Chcialam kontrast, ale pani radiolog pow ze jest pewna swojej opini i nie potrzeba kontrastu.
Powiedziala, ze to na pewno nie SM.
Jednak czytajac te fora juz sama nie wiem.. Czy ktos tak miał? Co teraz powinnam zrobic.. Mam 22 lata, a czuje sie jakbym miala 50 (jesli chodzi o nerwy). Sama głupoty mi przychodza do głowy.

Prosze pomóżcie.
Napiszcie cokolwiek... :-/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Anna 22, łącznie zmieniany 3 razy.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-03-15, 16:39

Aniu...napisze to co wszyscy mi pisali od samego poczatku...musisz sie badać i za nic na swiecie sie nie poddawac...

To nie musi byc odrazu SM!!

Wiem ze jest ci ciezko...tez przez to przechodze-bardzo zle sie czuje od 4 miesiecy...
Trzymaj sie !!!
Musi byc dobrze!!

yanomc
Posty: 94
Rejestracja: 2012-12-20, 14:03
Lokalizacja: Lublin

Postautor: yanomc » 2013-03-15, 19:26

a mieli jakies inne pomysly moze borelioza

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-03-15, 19:43

Witaj Aniu,
Anna 22 pisze:kilkanascie wysokosygnałowych ognisk o rozmiarach 2-5 mm odpowiadajacych zmianom naczyniopochodnym bez cech aktywnosci.


Aniu, to są zmiany naczyniopochodne ;-) . Mogą to być jakieś niewielkie naczyniaki, które często powstają samoistnie i jako takie nie wymagają leczenia.
Anna 22 pisze:Powiedziala, ze to na pewno nie SM.

A Tobie ...
Anna 22 pisze: Same głupoty mi przychodza do głowy.

No właśnie. Oj, Aniu, wyluzuj troszkę ;-)
Pozdrawiam.
Obrazek

Anna 22
Posty: 9
Rejestracja: 2013-03-15, 14:55
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Anna 22 » 2013-03-15, 20:05

Beatko..
Same głupoty tzn.. kosmate mysli, których nikt nie chiał by znac..
a to przez to, ze gdzies wlasnie na forum wypisane bylo, ze zmiany naczyniopochodne czesto sa mylone..;/;/
A jednak obiawy nie sa do zbagatelizowania..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Anna 22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-03-15, 20:15

Anna 22 pisze:kosmate mysli

Ooo, jeśli kosmate, to zostaw je dla siebie :-D
A tak na poważnie.
Objawy oczywiście należy obserwować, bo wyniki to jedno, a samopoczucie - drugie. Bardzo Cię jednak proszę, nie denerwuj się i nie przyjmuj myśli Sm do siebie, bo do tego naprawdę długa droga.
Anna 22 pisze:Co teraz powinnam zrobic..

Pytasz, co powinnaś zrobić. Weź te wszystkie wyniki i znajdź jakiegoś konkretnego lekarza. Sprawdź u siebie wszystkie ewentualne niedobory, bo od tego chyba należy zacząć.
Aaaa i uśmiechnij się ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-03-15, 20:52

przepraszam Cię Aniu ale inaczej nie potrafię po tym co przeczytałam...

Anna 22 pisze:Powiedziala, ze to na pewno nie SM. Jednak czytajac te fora juz sama nie wiem..

nie masz co robić???? Jeżeli się nudzisz Kochana to poczytaj sobie książki !!!

Anna 22 pisze:Sama jednak obawiajac sie poszlam prywatnie na MRI głowy...

Nie mogłabyś na coś przyjemniejszego wydać pieniędzy????

Rozumiem, że się obawiasz ale bez przesady masz 22 lata, a szukasz sobie choroby i to jeszcze jakiej !!! Ja przez 1,5 mc chodziłam podwójnie widząc i miałam to totalnie gdzieś może głupie może nie ale tak czy siak wyszło, że jestem chora. Więc co się odwlecze to nie uciecze. Korzystaj z życia póki możesz, przestań czytać te wszystkie pierdoły i zacznij żyć !!!
Nie chodzi mi o to abyś się nie leczyła. Bo oczywiście tak, znajdź lekarza konkretnego jak wydałaś tyle na rezonans to lepiej popytaj wśród znajomych i znajdź dobrego lekarza, weź wszystkie wyniki, zrób sobie porządną morfologię itp. ale dziewczyno błagam nie śmigaj po forum i nie dopasowuj sobie objawów do choroby !!!

Trzymaj się korzystaj z życia i wiedz, że nerwy nic nie dadzą !!! Podejdź spokojnie i najważniejsze bez nerwów i stresu bo to do niczego nie prowadzi !!!
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Anna 22
Posty: 9
Rejestracja: 2013-03-15, 14:55
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Anna 22 » 2013-03-15, 21:34

Wiem, każdy mi to mówi, rodzina narzeczony itd.. ale ciezko odpedzic mysli jeśli byłam aktywną osoba cieszaca sie z zycia...studentka AWF, która nagle nie wiadomo skad traci chec zycia...przez to, ze mozliwe jest jej odebranie tego co najwazniejsze ruchu, pracy.. nie umiem tego opisac w jakim jestem dolku, wiec zaczne od psychiatry...

Ale czy ktos slyszal o tym, ze zmiany naczyniopochodne stały się demielinizacyjnymi??
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Anna 22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-03-15, 22:48

Anna 22 pisze:ale ciezko odpoedzic mysli jeśli byłam aktywną osoba cieszaca sie z zycia...studentka AWF. Która nagle nie wiadomo skad trci chcec zycia...przez to ze mozliwe jest jej odebranie tego co najwazniejsze ruchu, pracy..

kiedy poznałam diagnozę miałam 22 lata i 10 mc... Czyli praktycznie Twój wiek i co... Skończyłam studia inż., potem mgr., mam dobrą pracę, ludzie nie patrzą na mnie przez pryzmat choroby, chodzę na imprezy, biegam po górach... Nie powiem, że nie jest ciężko, że nie mam dołków- bo i one się zdarzają, nie powiem że nie zmieniłam kilku rzeczy w życiu ale ciągle tu jestem i walczę o siebie... Mój świat się zmienił ale nie skończył... Masz cos cennego rodzinę, narzeczonego więc korzystaj z tego i nie poddawaj się, a kiedyś wszystko się ułoży, a nerwy i doszukiwanie sobie chorób nic nie da wręcz przeciwnie wprowadzi beznadziejną sytuację...
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2013-03-16, 09:51

Cześć Ania
Zmiany naczyniowe mogą się stać dem., ale jest to tzw. wtórna demielinizacja i nie ma nic wspólnego z Sm. W Sm właśnie chodzi o to, że jest to pierwotny proces demielinizacyjny-co do rezonansu to te zmiany można rozróżnić po kształcie jeżeli są wystarczająco duże-skoro radiolog twierdzi, że są na pewno naczyniowe to chyba wie co mówi, a to że by się nie zaświeciły po kontraście i tak o niczym by nie przesądziło na 100%. Nie czytaj forum, bo się nakręcisz i zaraz będziesz mieć komplet objawów. Ciekawe, że męty w oczach uchodzą za objaw Sm? Ciekawe skąd się to wzięło? Sprawdź może boreliozę, ja bym tak zrobiła na twoim miejscu.
Ostatnio zmieniony 2013-03-16, 13:42 przez catscradle, łącznie zmieniany 1 raz.

Anna 22
Posty: 9
Rejestracja: 2013-03-15, 14:55
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Anna 22 » 2013-03-16, 17:46

Własnie nie wiem czy jest objawem. .... Nie wiem co w tej sytuacji zrobic..Prosze jesli ktos czyta te forum i ma lub miał podobne objawy co ja prosze o wpis... wiem ze i tak musze zrobic powtórny rezonans itd. ale do tego czasu bede wiedziec.

Czy radiolodzy sie myla?? pewnie tak bo sa ludzmi...


A miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam.. i ociekac szczesciem.. miało byc sto lat sto lat...

Anna 22
Posty: 9
Rejestracja: 2013-03-15, 14:55
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Anna 22 » 2013-03-17, 15:58

Oto mój MRI głowy
Badanie wykonano w sekwecji SE, TSE w obrazach T1, T2 blade, dark fluid (flair), T2 itd.
W istocie białej mózgu widocznych jest kilkanascie rozsianych ognisk 2-5mm wysokosygnałowych w T2, FLAIR, PD, ADC odpowiadajacym ogniskom naczyniopochodnym bez cech aktywnosci. Poza tym pólkule mózgu i móżdźku, pień mózgu bez ognisk patologicznych o prawidlowej morfologii.
Ciało modzelowate prawidlowej wielkosci ksztalcie i strukturze.
Płyny w normie.
Okolica przysadki przysadka okolica nasiodłowa w normie,
Obustronne prawidlowe obrazy przewodow sluchowych wew, nerwów 8,7 ucha wew., kosci skroniowej, nie widac nacieków przestrzeni pneumatycznych.
Asymetria przegrody nosowej:
Polipowate zgrubienie sluzówki przy scianie tylnej zatoki szczekowej do 12x15x25mm poz atym typowe obrazy zatok, gałek ocznych, nerwów wzrokowych, drogi wzrokowej, pni nerwów trojdzielnych, zwojów
Prawidłowy sygnał rdzenia kregowego C4-5.

Prosze o interpretacje...
Niektórzy pewnie maja swoje MRI głowy..

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2013-03-17, 23:44

Witam.Nie będę interpretować bo nie jestem lekarzem,ale...
Proponuję omówić to z neurologiem.

I jeszcze jedno do wszystkich...Jeśli to ma być choroba,to pomóżcie sobie i innym (tu lekarzom) ją zdiagnozować,ale nie zaburzać swoim nerwowym podejściem całej diagnozy. Pogarszacie sytuację. Wiele chorób autoimmunologicznych fundujemy sobie sami...może nie na własne życzenie,ale naszą podświadomością,psychiką robimy sobie krzywdę.
Aniu,nawet jeśli jesteś chora (czego ci nie życzę ) to lepiej pomyśl jak ją szybko wykryć. Histerią i paniką tylko możesz przysłonić pełen obraz objawów. Jakby nie było musi być dobrze. Innej opcji nie bierz pod uwagę. Jeśli nie potrafisz sobie z tym poradzić...napisz mi na pw..opiszę ci taką historię,że się zawstydzisz,podniesiesz głowę do góry i powiesz : NIE DAM SIę...
Uśmiechnij się.

gosc
Posty: 189
Rejestracja: 2010-02-25, 11:24
Lokalizacja: Jelenia Gora

Postautor: gosc » 2013-03-20, 12:17

Hmmm... ja wyladowalam u lekarza wieku 20 lat z mrowieniem w dloni i co sie dowiedzialam ze to ucisk w kregoslupie na jakis nerw dostalam witaminy i spadaj do domu.
Po paru latach wyszlo ze mam SM i to mrowieniu w wieku 20 to byl pierwszy rzut ale lekarz tego nie przewidzial. Ja bym na Twoim miejscu jeszcze pomeczyla lekarzy. Lekarz lekarzowi nierowny.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości