Pytanie MOJE OBJAWY i badania

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

jarus1985
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-01, 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie MOJE OBJAWY i badania

Postautor: jarus1985 » 2013-04-01, 22:04

Witam,

We wrześniu 2012 r. po powrocie z jogingu miałem problemy z widzeniem tzn. przez około 1h miałem zaburzenia wzroku tzn. widziałem jedynie kolory i nic więcej... poszedłem więc do okulisty gdyż poza tym bolały mnie oczy tzn. bóle przy poruszaniu i naciskaniu gałki ocznej... Okulista nic nie stwierdził, jedynie zalecił powrót do okularów. Byłem więc w tej sprawie u neurologa, tym bardziej iż już od pewnego czasu dokuczały mi mocno drętwienia i mrowienia nóg, rąk i palców, problemy z przełykaniem. Otrzymałem skierowanie na rezonans, który niczego nie wykrył. Wykonano mi więc próbę EMG i wyszło iż mam tężyczkę utajnioną... po 3 miesięcach intensywnego brania magnezu objawy się uspokoiły i kontrolnie wykonałem w styczniu kolejny rezonans, który nic nie wykazał....jednakże pojawiły się problemu z częstomoczem, powróciły drętwienia nóg i rąk, pogorszyła mi się zdecydowanie pamięć i koncentracja, problemy z połykaniem, jednakże największą różnicę widzę w sferze intymnej... mam problemy z utrzymaniem erekcji, zaburzenia czucia i spadek ciśnienia wytrysku. Co o tym sądzicie ? Czy powinienem się udać kolejny raz na rezonans? Dodam, że jeżeli chodzi o sprawność fizyczną to jest ok! Z góry wielkie dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez jarus1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2013-04-01, 22:34

Witaj Marcin :) Zamiast kolejnego MRI proponuję sprawdzić poziom wapnia (zwłaszcza zjonizowanego), bo magnez nie leczy tężyczki, a jedynie pomaga przy niedoborach i łagodzi niektóre objawy neurologiczne. Zrób podstawowe badania krwi, a przede wszystkim nie panikuj ;)
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

jarus1985
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-01, 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jarus1985 » 2013-04-01, 22:51

Dziękuję AGNES. Wapno brałem przez 2 miesiące zanim neurolog nie powiedziała żeby odstawić.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-03, 04:09

oczywiście, że magnez leczy tężyczkę - jeśli jest wywołana niedoborem magnezu, a naprawdę bardzo często jest, co widać chociażby w tym przypadku :D

Zbadaj parathormon, możesz też witaminę D, nie ma czegoś takiego jak "niedobór wapnia", jeśli wapnia jest za mało, będzie uzupełniony z kości, w których mamy zapasy na długie lata. Jeśli spada poziom tego pierwiastka, to jest to wywołane zaburzeniami w jego metabolizmie - pewnie jest trzaśnięty któryś z hormonów służących do jego kontroli, albo brakuje czegoś co jest w równowadze z wapniem. Albo też jest czegoś za dużo, na przykład fosforu. Albo hiperwentylacja (zbyt częsty oddech, wywołany na przykład nerwicą). Tak czy tak wapń z diety czy supli z reguły nie rozwiązuje problemu, co gorsza, jeśli są problemy z metabolizmem tego pierwiastka, suple mogą wręcz zatruć.

Objawy są zbyt rozmyte, żeby cokolwiek stwierdzić albo chociaż zgadywać, żeby był chociaż jeden, ale potwierdzony badaniem - bo drętwienia i tak dalej można sobie dosłownie wmówić, masz atak strachu bo boisz się swoich objawów i nagle czujesz, że wszystko drętwieje - i tak sam się nakręcasz.

Podobnie z tym moczem - no częstomocz, może wskazywać znowu na zaburzenia minerałów (organizm chce się czegoś pozbyć), ale trzeba zrobić dobową zbiórkę moczu żeby wiedzieć, czego. A może po prostu zacząłeś więcej pić? Albo teraz dopiero zwracasz na to uwagę? Jeśli jest wynik badania - tego a tego pierwiastka w moczu jest kilka razy więcej niż powinno być - mamy się do czego przyczepić, a tak to wisimy w próżni.

Ja bym tak czy tak spróbował witaminy D3 - 5000 IU dziennie, plus oczywiście magnez. Tania, często pomaga, chroni przed nowotworami, jej niedobory powodują zaburzenia zarówno wapnia jak i magnezu, mogą też wywołać częstomocz i ataki nerwicowe. Nie daję zbyt wielu szans, że Ci pomoże, może z kilkanaście procent - ale lepsze to niż nic, nawet jak nie pomoże na to co teraz masz, będzie ogólnie bardzo dobra dla zdrowia ogólnego.

jarus1985
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-01, 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jarus1985 » 2013-04-03, 20:05

parathormon jest bardzo ładny... witamina D też!!! Mimo to drętwienia są w zasadzie to tylko dłonie i w szczególności w nocy. Budze się nad ranem z rękoma zdrętwiałymi że aż muszę przez kilka minut ruszać palcami żeby przeszło. Najbardziej problematyczne jest jednak zmiana czucia w sferze intymnej! Czy to możliwe żeby tak szybko mnie to dopadło? jeszcze w listopadzie wszystko było ok!! Resztę jestem w stanie znieść ale to doprowadza do tego że boję się zainicjować jakikolwiek kontakt seksualny bo wiem że najprawdopodobniej nic z tego nie będzie! Jak sobie z tym poradzić?

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-04-03, 21:23

jarus1985 pisze:parathormon jest bardzo ładny... witamina D też!!! Mimo to drętwienia są w zasadzie to tylko dłonie i w szczególności w nocy. Budze się nad ranem z rękoma zdrętwiałymi że aż muszę przez kilka minut ruszać palcami żeby przeszło. Najbardziej problematyczne jest jednak zmiana czucia w sferze intymnej! Czy to możliwe żeby tak szybko mnie to dopadło? jeszcze w listopadzie wszystko było ok!! Resztę jestem w stanie znieść ale to doprowadza do tego że boję się zainicjować jakikolwiek kontakt seksualny bo wiem że najprawdopodobniej nic z tego nie będzie! Jak sobie z tym poradzić?

Witaj,
Ja mam podobnie, tzn chodzi mi o to drętwienie, mam to tylko w nocy, właściwie zaczęło mi się to gdy pojawiły się te moje dziwne objawy nie wiadomo czego. Mam problem z prawą ręką, drętwieje właściwie gdy rękę ma skierowaną do góry, w stronę głowy, tylko i wyłącznie podczas snu, zastanawiam się czy ma to jakiś związek z krążeniem. Jeśli chodzi o stronę intymną to u mnie wszystko działa :-)

pozdrawiam

Bartek

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-04, 00:23

No właśnie miałem to pisać, krążenie. Jakby nie było, penis to nic innego jak kawał ciała który wypełnia się krwią. Ale czy od tego drętwiałyby ręce? Byłyby diablo zimne, to fakt, ale drętwienie? Jeden objaw do drugiego nie pasuje, nawet jeśli jest ucisk gdzieś na nerw w kręgosłupie to nie działałby na "hydraulikę". No chyba, że po prostu tak zacząłeś się bać i tak stresować tym zanikiem czucia, że ze strachu nie możesz - co też się zdarza. Pamiętam jak z dziewczyną pod namiot pojechałem i nie byłem pewien, czy wieś w nocy nie przyjdzie czegoś ukraść, o tym głównie myślałem, i... no własnie, i nie ma o czym pisać :D


Bo u bogkac to rozwiązanie jest banalne - dociskasz sobie jakiś tam nerw w kręgosłupie szyjnym (bodajże C3-C5) i odcinasz sygnały nerwowe. To nie tyle kwestia położenia ręki, co głowy.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-04-04, 01:05

bogkac pisze:Witaj,
Ja mam podobnie, tzn chodzi mi o to drętwienie, mam to tylko w nocy, właściwie zaczęło mi się to gdy pojawiły się te moje dziwne objawy nie wiadomo czego. Mam problem z prawą ręką, drętwieje właściwie gdy rękę ma skierowaną do góry, w stronę głowy, tylko i wyłącznie podczas snu, zastanawiam się czy ma to jakiś związek z krążeniem. Jeśli chodzi o stronę intymną to u mnie wszystko działa :-)

pozdrawiam

Bartek


Cześć Bartku,

posłuchaj Tomakina - tym razem jego sugestia wydaje mi się jak najbardziej słuszna, a nawet gdyby nie była ;) to dosyć łatwo to sprawdzić [o ile nie nabawiłeś się jakiegoś poważniejszego zwyrodnienia kręgów szyjnych] - po prostu kup sobie poduszkę ortopedyczną [taka prostokątna z zagłębieniem na głowę] - powinno pomóc po kilku nocach :)

pzdr

coś w tym stylu...
Obrazek

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-04-04, 20:49

Witajcie,

dzięki serdeczne - spróbuję ;)

pozdrawiam

Bartek

jarus1985
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-01, 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jarus1985 » 2013-04-04, 22:42

Hmmm.... może to oczywiście od krążenia. Mogę dodać że te objawy zaczęły się gdy zacząłem energicznie uprawiać sport. Trenuje 5 razy w tygodniu. Z tego 2 treningi są naprawdę ostre. Efekt zimnych rąk oraz stóp też jak najbardziej mi się zdarza... Jak można sprawdzić czy to nie przypadkiem krążenie bo chyba od kręgosłupa problemu ze wzwodem i erekcją bym nie miał (???)

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-04, 23:53

Od nerwów, od nerwów byś miał. Naprawdę. W ogóle miażdżąca większość problemów z erekcją bierze się z głowy i z myślenia o tym, że ma się problem z erekcją...

oglądałeś "Pociągi pod specjalnym nadzorem"? Tam w jednym miejscu dość ładnie to opisują :D


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości