Złe samopoczucie po wysilku fizycznym

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Złe samopoczucie po wysilku fizycznym

Postautor: Joanna.28 » 2013-05-05, 11:57

Witam Wszystkich,

Jestem nie do końca zdiagnozowana,( podejrzenie SM, zmiany w mózgu ale bez prążków w płynie), czekam na drugi rezonans. Przez ostatnie 2 miesiące czułam się wyśmienicie.
Przed majówką czyściłam samochód, wewnątrz. Wszystko na spokojnie, bez pośpiechu, tego dnia od samego rana pobolewała mnie głowa ale nie tak jak zwykle, wzięłam tabletkę ale to nie pomogło, wypiłam ogólnie 2 kawy w miedzy czasie napój energetyczny. Posiedziałam trochę na słoneczku. Gdy skończyłam czyścić samochód, źle się czułam. Miałam słabe nogi, drżały mi ręce. Zjadłam kolację. Wróciłam do domu i zaczęlo się. Mega mdłości, zawroty z uczuciem jakby mi się mózg wywracał, miałam takie uczucie na początku mojej przypadłości. Nie spalam całą noc. Co przysnęłam to budziły mnie prądy w głowie. Do tego jeszcze ból głowy, ale nie silny. (Zastanawiałam się czy iść na pogotowie ale stwierdziłam że skoro ból głowy nie jest silny to nie ma takiej potrzeby). Trwa on do dziś, podobnie jak lekkie już mdłości i prądy w głowię gdy ją odchylę do tyłu. Jestem skołowana, nie mam na nic siły. Neurologa mam dopiero na 25 czerwca. Tak jak powiedziałam nie mam jeszcze konkretnej diagnozy a te moje zmiany, w pierwszej kolejności sugerują SM ewentualnie mogą to być zmiany niedokrwienne. Bardziej skłaniałabym się do tego drugiego. U mnie w rodzinie tata miał udar, babcia.
Mój tata też miał stare zmiany w mózgu zanim dostał udar. Zastanawiam się czy u mnie może być podobnie. Na razie mam stwierdzone łagodne położeniowe zawroty głowy, pospolicie mówiąc wypadanie błędnika. Lekarz uprzedził mnie że to może się powtarzać przy wypiciu alkoholu, infekcji i przy gwałtownych ruchach głową. Z tymże ja nie pilam alkoholu, nie byłam chora i nie robilam gwałtownych ruchów głową. ( powiedział również że tego typu schorzenia występują też w takich chorobach jak np. SM)

Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Joasia

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-05-05, 16:04

Joanna.28 pisze:Lekarz uprzedził mnie że to może się powtarzać przy wypiciu alkoholu

hmm domyślam się, że nie pozwolił bo alkohol podnosi ciśnienie tętnicze i wtedy są problemy z tym błędnikiem, a Ty może go nie piłaś ale
Joanna.28 pisze:wypiłam ogólnie 2 kawy w miedzy czasie napój energetyczny
i podniosłaś sobie mocno ciśnienie taką składanką
Joanna.28 pisze:czyściłam samochód, wewnątrz
czyszcząc samochód wewnątrz nie da się nie schylać może i robiłaś to ostrożnie ale nie masz pewności, że nie schyliłaś się w taki sposób, żeby coś się z tym błędnikiem nie stało...

ale to tylko takie moje małe spostrzeżenie
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2013-05-11, 14:46

Witam Wszystkich,

Jestem po wizycie u mojego Otolaryngologa, "nastawił " mi błędnik, na razie jest w miarę ok. Jednak po opisaniu moich wszystkich dolegliwości stwierdził że nie wszystkie objawy pasują do BBPV. Powiedział że ewidentnie się coś dzieje, stwierdził oczopląs i próby sprawdzania równowagi chodzenie tip topem i palec - nos niestety nieprawidłowe. Mam do niego jeszcze raz wrócić po wizycie u neurologa i po powtórnym rezonansie.
Nakierował mnie jeszcze że mam sprawdzić sobie cholesterol i całodobowe badanie serca, bo być może mam skoki ciśnienia, a cholesterol jest odpowiedzialny za zamykanie ścian naczyń krwionośnych i stąd te zmiany w mózgu. Jak doktor stwierdził zmiany w mózgu nie biorą się z niczego.
Mam to koniecznie wyjaśnić bo być może powinnam już brać jakies leki. Tym bardziej że mogę być obciążona genetycznie. U mnie tata w wieku 53 lat miał udar, babcia wylew,dziadek zawał i wszystkie siostry mojego taty i tata również mają podwyższony cholesterol i muszą brać leki.
W szpitalu jak byłam mialam robione wszystkie badania oprócz cholesterolu. Nawet do głowy by mi nie przyszło że można go mieć w młodym wieku podwyższony, tym bardziej że nie jem tłusto.
W najbliższym czasie idę to zbadać.

Podam też Wam namiary na pewną stronkę na You Tube z ćwiczeniami na błędnik. Pan,który pokazuje te ćwiczenia ma uszkodzony prawy błędnik. Jeżeli ktoś ma problemy z lewym błędnikiem lub zarzuca go na lewo to musi odwrotnie zastosować te ćwiczenie.
Mi to pomogło,jest już lepiej.
Na You tube trzeba wpisać ćwiczenia Brandta - Daroffa.

Pozdrawiam :-)
Joasia


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości