Prosba o konsultacje

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

nietasama27
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-26, 14:05
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: nietasama27 » 2009-10-27, 21:33

U mnie diagnoza jak pisałam padła juz u lekarza pierwszego kontaktu, zanim zrobiono mi rezonas i potiwrdzono SM mineły dwa cięzkie, długie miesiące
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."

Paulo Coelho

synapsa
Posty: 48
Rejestracja: 2009-10-27, 12:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: synapsa » 2009-10-27, 23:24

Owszem etiologia choroby jest jak dotąd nie poznana. Wiadomo natomiast, że ma ona tło autoimmunologiczne, gdyż to przeciwciała produkowane przez organizm chorego atakują układ nerwowy. Problem polega na tym, co tę reakcję wywołuje i dlaczego np mieszkańcy Ameryki Południowej chorują 100x rzadziej od Europejczyków. Objawy choroby natomiast, są wielce zróżnicowane, jak również jej przebieg (CIS, postać rzutowa, pierwotnie postępująca, wtórnie postępująca, ch. Devica, ADEM).
To prawda, że każda z tych postaci może być wywołana nieco inną przyczyną (może innymi patogenami?),a co za tym idzie, być odmienną jednostką chorobową.
Cały ambaras polega jednak na tym, by w miarę szybko rozpoznać, że jest to jedno z tej grupy schorzeń, a nie np. zapalenie mózgu, choroba naczyniowa, choroby tarczycy, guz, migrena, czy wiele, wiele innych.
Późniejsze zastanawianie się nad tym, który to typ ma znaczenie drugorzędne, bo nie ogranicza to dostępu, do właściwego leczenie.
Pozdrawiam:)
Pozdrawiam

S.
--
www.synapsa.biz

dante
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-09, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Postautor: dante » 2009-10-28, 13:19

Zostałam zdiagnozowana po 4 latach

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-10-28, 20:02

4ata...:( to musialas ladnie nachodzic sie po lekarzach. A po jakim czasie zrobili Ci MRI ?

dante
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-09, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Postautor: dante » 2009-10-28, 22:17

Rezonans zrobili po4 latach.Miałam robiony przedtem tylko 2 razy tomograf.Były jakieś zmiany w płatach czołowych i przegrodzie przezroczystej,nie pamietam opisu. Postawiono wtedy diagnozę niedowład połowiczy spastyczny.
nowa internautka

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-08, 23:26

Po 9miesiacach ide ponownie na rezonans. W Lodzi jest promocja w Salve Medica MRI mozgowia z kontrastem 600zl, wiec sie na nia zalapie.
Moja ulubiona Pani neurolog powiedziala,ze na jej medyczny "noc" wyglada jej to na zaburzenia konwersyjne, podszedlem do diagnozy powaznie ale MRI bedzie wyrocznia co i jak dalej.
Pozdrawiam

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-13, 20:24

Kolejny MRI z kontrastem czysty...lekarze juz nie maja pomyslu na dalsza diagnostyke. A stawy jak bolaly tak bola, mrowienia nadal sa. Utrata czucia nad kolanem nadal jest. Ech, jak sie juz cos przyplacze to ciezko sie z tego wygrzebac :(
Pozdrowionka dla wszystkich

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-12-13, 20:56

Żebyś wiedział :-? Ze mną też już sobie dali spokój i kazali przyjść na wiosnę do kontroli.A wszystko,co na mnie wlazło,to siedzi i ani myśli się ruszyć ;-)
becia

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2009-12-15, 14:28

Ja natomiast zostałem zdiagnozowany po 5 latach, najpierw stwierdzono udar i cały czas mnie leczono pod kontem udaru. Dopiero jak trafiłem do Poznania to się okazało że to SM.
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-01-19, 17:36

No to maly update z mojej strony. Spedzilem 7 dni w szpitalu. Diagnozowanie pod katem choroby Crohna.Choroba powoduje m.in.(poza zmianami jelitowymi) bole miesni i stawow a takze zapalenie naczyc w oku. Gastroskopia, kolonoskopia, mase upuszczonej krwi. Wycinki zostaly wyslane do Wawy i czekam na wynik. Wykryli przebyta mononukleoze :) i WZW A ;) nawet nie zanotowalem,ze to przechodzilem.
AlAt prawdopodobnie po antybiotykach na borelek skoczyl do 120 ale jakos udalo mi sie go zbic do 89 i nadal spada.
Ot tyle nowosci, w poniedzialek ide do kolejnego lekarza tym razem psychiatry, dlugo zwlekalem z ta decyzja ale moze on pomoze mi przetrwac ten trudny okres :(

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2010-02-03, 15:09

Stratus - nieźle namęczyli:/ ja też miałam ostatnio gastroskopię, bo ciągle mi niedobrze + zgaga itp itd;/
Odnośnie psychiatry - ja polecam! Nie wiem jakbym przetrwała swoje różne choroby czy badania bez jego pomocy:/

Pzdr
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-04-14, 18:57

Witam, postanowilem napisac epilog mojego diagnozowania. Po 15 miesiacach szukania i odsylania przez lekarzy do psychiatry postanowilem zrobic test W/B w klasie IgG(przypomne ,ze IgM wyszedl ujemny). Wynik troche mnie zaskoczyl, trzy prazki wysoce dodatnie(p17,p25,p30, ) jeden slabo dodatni p39. No coz dretwienia mrowienia, suche oko, mety, bole miesni, stawow itp. nadal sa wiec albo zespol poboreliozowy albo nadal aktywna infekcja. Na chwile obecna stosuje zalecenia dr Rozanskiego(FIBS domiesniowo, olej z czarnuszki i nalewke z piolunu+ jeszcze pare innych ziol). Jesli to nie pomoze udam sie do zakaznika i wymusze 3tygodnie dozylnie antybiotyk Ceftriaxone. Pozdrawiam Was i zycze szczescia bo zdrowia to juz chyba sie nie doczekamy :(
p.s. wybieram sie tez na ozonoterapie dozylnie(szkoda tylko ,ze NFZ nie chce mi pomoc w finansowaniu)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-04-14, 19:58

Stratus współczuję i serdecznie pozdrawiam, pisz czasem co u Ciebie :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-04-14, 21:06

Wiele przypadków SM, to w rzeczywistości niewykryta borelioza, tym bardziej warto drążyć sprawę, zwłaszcza w tych nietypowych. Trzymaj się stratus i daj znać o postępach. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2010-04-15, 09:57

Witam wszystkich ponownie juz kiedys tu pisalam jestem bez diagnozy juz poltora roku mialam 2 rezonansy na ktorych wyszly zmiany przypominajace sm... ale lekarz twierdzi ze objawy sie nie zgadzaja z ogniskami. Nawiazujac do tego chcialam zapytac czy w SM-ie wystepuje stan podgoraczkowy ? od poltora mc mam temperature rano 37 a wieczorem 37.6 :] w dodatku kilka mc bolala mnie kosc miednicy chwilami bol byl taki silny ze nie moglam wstac normalnie z lozka ,bylam u lekarza rodzinnego dala mi antybiotyki bo bolalo mnie tez gardlo i ogolnie bylam przeziebiona minely 3 tyg a ja nadal mam stan podgoraczkowy a zeby zarazic sie od kogos duzo nie brakuje... w chwili obecnej nie mam ani kataru ani kaszlu tzn. lekki katar moze i mam ale mam go ogolnie caly rok heh pytam tu bo wizyta u mojego neurologa dopiero w maju :] a nie moge sie z nim skontaktowac bo wyjechal za granice :] mialam tez badania krwi i OB wyszlo wszystko ok :] wiec w sumie sama juz teraz nie wiem co mam myslec.... Diagnozy nadal nie mam i nie wiem na jakie dolegliwosci cierpia ludzie chorujacy na SM w tym moze tez ja ;] pozdrawiam wszystkich . P.s. lekarz powiedzial ze to moze byc sm... ale nie poki co nie moze postawic diagnozy trwa roznicowanie ;]
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości