ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-08-30, 21:37

Persefono, bardzo ciekawe to co piszesz, moje nogi są bogate w żylaki :-/
cieszę się, że Ci trochę lepiej :-)
też jestem ciekawa co Ci pomaga.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-31, 07:26

Biorę Otrex 600 2 razy na dobę (to jest bez recepty) i raz na dobę robię sobie zastrzyć z Fraxiparine. To stosuję od tygodnia.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-03, 09:44

Dzięki za odpowiedż Pesefono, zdrówka życzę :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-09-04, 14:32

renia1286 pisze:Persefono, bardzo ciekawe to co piszesz, moje nogi są bogate w żylaki :-/
cieszę się, że Ci trochę lepiej :-)
też jestem ciekawa co Ci pomaga.

Reniu, aż mnie korci, ale nie wiem czy to nie będzie nadmierne mieszanie przed zabiegiem: może też by coś znalazł w twoich nogach chirug naczyniowy ( ten na NFZ i w najbliższej okolicy). Bo jak pisze Persefona,że czuje wyraźna poprawę to... Aż nie chcę formułować swoich domysłów :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-04, 21:17

Halina pisze:Aż nie chcę formułować swoich domysłów

Halinko, neurolog widział moje nogi i stwierdził, że teraz
prawie każdy dorosły człowiek ma żylaki.
Komentarza głośno nie wypowiedziałam ;-)
Chirurga naczyniowego ...u Nas ? to chyba ze świeczką trzeba by było szukać :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-09-13, 13:32

Hej :) Jak tam Twoje postępy w kuracji Persefona?

Ja czuję się lepiej, wróciłam do pracy i jakoś sobie radzę. Neuro mówiła, że choroba się zatrzymała- przynajmniej w MRI- i nawet jeśli to SM może nie będzie postępowało, więc tego się trzymam :) Na razie zmiany prawdopodobnie są naczyniopochodne (nie spełniam kryteriów, ale SM nie wykluczono, bo mogę mieć nietypowy przebieg), nic nie można z tym zrobić, więc trzymam się z daleka od lekarzy i korzystam z życia :)
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-09-13, 16:17

Agnes pisałam do Ciebie ostatnio na gg i odezwał się Ktoś... z Maroka ;)

Dziś była od doktora od tych problemów naczyniowych i dostałam kolejne 20 zastrzyków. Z tym te ostatnie 10 to o połowę niżsża dawka.

A co najważniejsze nogi są znacznie sprawniejsze ;)

Moja neurlożka gdzieś wyjechała, ale spróbuję się w przyszłym tygodniu dogadać odnośnie wizyty na kiedyś.

Mam też pewien pomysł odnośnie rezonansu. Zbierałam 1% podatku na moje potrzeby. Za 2-3 tygodnie będę wiedzieć ile udało się zebrać. Pieniądze mogę wyać wyłącznie na potrzeby zdrowotne, w tym badania. Więc może "fundnę" sobie jakiś porządny rezonans. Ostatni był rok temu. Miałam wtedy parę ognisk. Może na lepszym sprzęcie będzie można określić jakiego typu sa to zmiany.

W Gliwicach w Centrum Onkologii ponoć mają aparat 3Teslowy (standardem teraz są 1,5T). Jeszcze będę się dowiadywać.

A może Wy wiecie gdzie najbardziej dokładnie można zrobić MRI głowy?

Anisia
Posty: 39
Rejestracja: 2010-09-11, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Anisia » 2010-09-14, 09:11

ja slyszalam ze jeszcze dokladniejszy jest PET. Nie chce na ten temat za duzo sie wypowiadac bo malo wiem. Slyszalam, ze jest dokladniejszy od rezonansu. W Polsce jest chyba tylko kilka takich urzadzen. Wiem, ze na pewno jest w szpitalu onkologicznym w Bydgoszczy. Nie wiem jak teraz ale tak z 1,5 - 2 lata temu prywatne badanie na tym urzadzeniu kosztowalo 6 tys zloty. Nie wiem tez na ile jest to istotne badanie w przypadku SM. Moze faktycznie daloby cos osobom, ktore jeszcze nie sa zdiagnozowane. Z jakiegos powodu osoby nie zdiagnozowane nie sa wysylane na to badanie. Nie wiem czy z powodu kosztow (w sensie, ze panstwo nie refunduje) czy z jakichs innych powodow....

Ale mysle sobie, ze moze to jest to samo co jest w Gliwicach (urzadzenie, o ktorym pisalas) bo wiem, ze w Polsce te aparaty przede wszystkim sa uzywane do wykrywania nowotworow (tych raczej zlosliwych) zeby juz w jak najmniejszej fazie nowotworu zaczac leczenie

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2010-09-15, 12:44

Persefono nawet się nie zastanawiaj tylko rób rezonans...z pewnością nie będzie to zmarnowana kasa
ja też mam żylaki ale w normie, jakoś nikt ich specjalnie nie przeżywa ze mną włącznie

czuję się różne, w zasadzie ciągle mnie bolą nogi, kolana, ból delikatny ale stały i uciążliwy

najlepsze na koniec
właśnie mija 5 tydzień kiedy czekam na opis rezonansu głowy i żył szyjnych... :evil: :evil: :evil:
najpierw lekarka była na urlopie teraz ma stos badań do opisu...nie muszę dodawać, że robiłam na NFZ
oba badania miałam jedno po drugim...wyobrażacie sobie przebywanie w tym ustojstwie ponad półtorej godziny :-( bolała mnie każda kosteczka nie mogłam chodzić
lekarz jednak przecenił moje możliwości poziomizacji i leżenia w bezruchu, nawet panie z rezonansu nie były przekonane czy wytrzymam

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2010-09-15, 14:30

malgog pisze:mija 5 tydzień kiedy czekam na opis rezonansu głowy i żył szyjnych
masakra

malgog pisze: przebywanie w tym ustojstwie ponad półtorej godziny
podziwiam ja bym nie wytrzymała
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2010-09-19, 16:02

czekałam i się doczekałam
nadal jestem atypowa i bez diagnozy...chociaż nie wiem co o tym sądzić
głowa bez zmian czyli kilka drobnych ognisk tak jak było za to rezonans szyi wykazał przewężenie prawej na poziomie masy bocznej atlasu, lewa jest szersza w porównaniu z prawą
i co ja mam robić ?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-09-19, 16:24

malgog, brak nowych zmian w MRI to dobra wiadomość, gorzej, że nadal nie masz diagnozy... W kwestii zwężenia żyły wskazany dobry naczyniowiec.
Powodzenia, pozdrawiam cieplutko
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-09-30, 21:44

Halina pisze:
a_g_n_e_s pisze:W MRI głowy mam wpisane jeszcze coś takiego: " W badaniu DTI (ADC, FA) wykazano wzrost swobodnej dyfuzji cząsteczek wody (prawie dwukrotnie w stosunku do otaczającej ogniska istoty białej) oraz spadek anizotropii do wartości FA 0,2- 0,3". Nie wiem co to znaczy, ale zapytam w pracy.

Jak poskładam sobie do kupy różne wiadomości z chemii, o zjawisku dyfuzji, moje marne zasoby wiedzy o anatomii, to wychodzi mi na to, że ognisko stanowi obszar gromadzenia sie wody w mózgu; generalnie złą gospodarkę wodą w organiźmie i właściwie można spodziewać sie podobnych obszarów w różnych innych tkankach, tylko do tej pry nikt nie przywiązywał do nich wagi. Zresztą, kto robi rezonans całego człowieka pod takim kątem?

Znalazłam w Internecie takie informacje:
"Proces patologiczny w MS związany jest z lokalnym gromadzeniem się wody i ze zmniejszoną anizotropią dyfuzji wody. Techniki dyfuzyjne umożliwiają pomiar dyfuzji w tkance nerwowej, a zastosowanie metody diffusion tensor MRI (DT MRI) umożliwia analizę dyfuzji w pojedynczych włóknach nerwowych. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem analizujacym uzyskane dane dotyczące zaburzeń anizotropii umożliwiają rekonstrukcję kierunku przebiegu i połączeń aksonalnych. Pozwala to na ilościową ocenę mikrostruktury tkanki mózgowej co umożliwia wizualizację lokalnych uszkodzeń dróg nerwowych"
Podobno samo badanie nie jest nowe, a przy tak małych zmianach jak u mnie to "sztuka dla sztuki", dlatego kontrolne badanie chcę zrobić w pracy- bez pobytu w szpitalu i związanego z tym stresu.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-10-07, 14:29

Idę w przyszłym miesiącu znowu na badania do szpitala. Tym razem Neurologia na Ochojcu w Katowicach - tam mnie jeszcze nie było ;)

Mają pogłębić diagnostykę w kierunku neurosarkoidozy. Termin mam na 19 listopada.

inez11
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-26, 21:07
Lokalizacja: OZIMEK

Postautor: inez11 » 2010-10-18, 11:31

Witam!Coś mnie wylogowało ,więc jeszcze raz;
Zaglądam do Was jak zle się czuję..od mojego ostatniego posta urodziłam córcię :mrgreen: ..różnie z moim samopoczuciem bywało..w lecie bardiej mną rzucało i zaczęły się drętwienia,mrowienia,prądy na po lewej str ciała-twarz,ręka i noga...parzy mnie często lewa stopa ,mam takie -zmienne -bszary skóry,która boli przy dotyku..czasem trace równowagę..w czach mi się chrzani..i statnio nasiliły mi się te objawy..ostatni rez.głowy w 2005 r bz. zmian.W badaniu ;wygórowane odruchy głębkie,śladowe brzuszne,niezborność z kończyn dolnych,chwiejna próba Romberga...na wypisach piszą;obserwacja w kier demielinizacji,demielinisatio susp.,syndroma disseminatum...może mam chory kręgosłup,albo boleriozę..z płynu m.r. ujemny...C SĄDZICIE? Do neur muszę isc bo obiecałam mężowi ,że tym razem się nie wykręcę :roll: POZDRAWIAM
Zycie jest MARZENIEM....SPEŁNIJ JE


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości