Dziwne objawy :(

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

mrowa
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-06, 19:57
Lokalizacja: Kraków

Dziwne objawy :(

Postautor: mrowa » 2010-09-18, 16:09

Czesc! Z góry przepraszam, za dłużyznę. Mam 28 lat a
zaczęło się 10 lat temu kiedy to pewnego ranka obudziłem się z opadniętą lewą powieką. Widziałem przez nią tylko 50% świata, nastepnego dnia, okulista po badaniu dna oka powiedział ze wszystko jest ok. i ze to nic waznego. Jakies masci pod powieke i mialo pomóc. Widoczność się poprawila ale do tej pory powieka jest jakby lekko opadnieta. Przez nastepne kilka lat wszystko było ok Az w 2007 zaczelo się na dobre. Pierwszy atak drętwienie nóg i kilkudniowe braki czucia w lewej ręce. Do tego jakies dziwne wielogodzinne ziewanie ze myślałem ze mi szczeki wypadna z zawiasów. Nie mogłem na tym zapanowac. Po kilku tygodniach zawitał spokój i sytuacja wrócila do normy. W przeciągu 3 lat Az do chwili obecnej sytuacja rozwijala się coraz bardziej niepomyślnie dla mnie(:. Uczucie skarpetek na nogach plus do tego przykurcze na stawach łokciowych szczególnie rano ciezko mi było rozprostowac rece. Do tego zrobil mi się jakis guzek na łokciu, który czasami się lekko powieksza czasami się zmniejsza- opinnia specjalisty lekarza– nic groznego , bo maly , bo kształtny.
Zaczeły doskwierac mi lekkie, przemijające niedowłady lewej strony ciala. Pozniej przeszło na prawa noge. Tylko dziwne te niedowłady bo pojawiaja się nagle trwaja kilka godzin i znikaja. Do dziwnych obiadów mogę zaliczyc także dwa poprzeczne dolki na lewym i prawym udzie w tym samym miejscu. Po kilku miesiącach lewe udo wróciło do normy a na prawym zostale minimalne poprzeczny ubytek- opinia lekarza, „ z punktu widzenia medyceny nie może cos takiego powstac i ze to mam od urodzenia????.
Kilka wizyt u innych lekarzy i oczywiście niby jest wszystko w normie ale dla pewności skierowanie do neurologa na badanie EEG. Ku mojemu zaskoczeniu badanie wyszlo ok tylko okazalo się ze ciezko mi rozpoznac kolory (tzn na tych tablicach) Lekarz wytłumaczył mi ze to chyba także od urodzenia a te drętwienia to od stresu. NIezla sciema..
Mam jeszcze jeden dziwny objaw który mam od 3 lat i ciagle się jakby pogarszal a pozniej troche polepszal. Na forum przeczytałem, ze podobny problem ma Szylkretowa i Persefona, a mianowicie mam opadniete podniebienie miękkie co dziwne obustronnie a koniec jezyka mogę włożyć za to podniebienie. Dźwigacze podniebienia sa osłabione to znaczy nie podnosza się luki po podraznienieu patyczkiem, a także brak odruchu wymiotnego. Generalnie jest osłabione czucie na podniebieniu. Jezyk także lekko zbacza mi na prawo.
Do tego miewam czasami problem z przelykaniem sliny, co dziwne podczas posiłkow jest wszystko tylko pozniej ta cholerna slina jakby się cofała.
Prywatnie neurolog znalazl same kwiatki a to brak odruchow brzusznych a to objaw Rossolimo czy cos podobnego. Wniosek jest zle. Niebawem będę mial rezonans magnetyczny i robie pod siebie, bo wszystkie znaki wskazuja na jedno- SM(:. Przeczytane setki stron w Internecie i wszystko zaczyna się składać w jeden smsowy obraz :(
mrowa

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-09-18, 16:27

Hi.rezonans prawdę Ci powie,poczkaj na badanie ;-)
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-18, 20:02

mrowa pisze:Prywatnie neurolog znalazl same kwiatki

Hejka, bo widzisz....życie z SM jest jak-by usłane różami.
Niektórzy po kilka lat nie mogą doczekać się diagnozy a ty już wiesz ?
internet to najgorszy diagnosta :568:
poczekaj na wynik rezonansu i opinię neurologa,
pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-09-18, 21:16

Witaj :) Poczekaj na MRI i na razie nie myśl o SM, bo to najgorsze podejście. Z prywatnymi lekarzami też trzeba uważać- mnie jedna neuro koniecznie chciała leczyć na SM, bez pełnej diagnostyki, na szczęście w porę się "zbuntowałam" ;)
Cierpliwości i powodzenia, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-09-19, 08:36

mrowa pisze: Przeczytane setki stron w Internecie i wszystko zaczyna się składać w jeden smsowy obraz

To jeszcze poczytaj u nas o CCSVI i jak juz przeszukujesz internet to przejrzyj strony o krążeniu. Bynajmniej to ci Ci do tej pory pasuje to nie jest to jedyny sensowny obraz.

mrowa
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-06, 19:57
Lokalizacja: Kraków

Postautor: mrowa » 2010-09-19, 12:26

A czy macie lub slyszeliscie o takim problemie z podniebieniem miekkim ?
mrowa

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-09-19, 13:16

mrowa, u mnie zaczęło się od porażenia podniebienia i krtani (miałam nawet kilka operacji). Przyczyn do końca nie wyjaśniono, ale- pomimo utrzymywania się pewnych zaburzeń- moja neuro nie wiąże tego z późniejszymi problemami neurologicznymi. Myślę, że u Ciebie może być podobnie, ale w tej kwestii powinien wypowiedzieć się lekarz (laryngolog, neurolog), którym ja nie jestem.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Anisia
Posty: 39
Rejestracja: 2010-09-11, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Anisia » 2010-09-19, 16:25

ja Ci poradze wizyty u dobrego neurologa - najlepiej z tytulem profesora i takiego co to sie specjalizuje w SM. Nawet jezeli mialbys dojezdzac do innego miasta. Stwardnienie rozsiane jest stosunkowo nowa choroba w Polsce i czesto neurolodzy malo sie w niej orientuja, wystawiaja bledne diagnozy, zwlekaja itd. Pamietaj, ze pozytywne myslenie duzo daje - wiem, ze nie latwo je osiagnac ale jest to mozliwe. Nie podlamuj sie i badz zawsze optymista! To cena zdrowia :)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości