czy to objawy sm

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

arturo66
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-16, 14:13
Lokalizacja: dublin/pulawy
Kontaktowanie:

czy to objawy sm

Postautor: arturo66 » 2009-12-18, 00:35

zaczelo sie od od slabych nog i problemami z chodzeniem
nie moge chodzi ma okropnie slabe nogi zarowno przy staniu jak i chodzeniu (uzywam kuli)
pozniej byly obie rece taka sam historia slabe ,cierpna i uczucie pradow w palcach
od miesiaca ma bol w dolnej czesci plecow i bol na calej dlugosci krgow szyjnych zadne tabletki przeciwbolowe juz nie dzialaja to juz sie ciagnie od 5 miesiecy do tej pory mialem zrobiona spirometrie(mam tez klopoty z odechem) ktora wyszla OK, i badanie na przewodnictwo miesni bo neurolog cos wspominal o miasteni czekam teraz na MRI niepodziewam sie oczywiscie diagnozy przez internet ale mozna ktos z was mial podobne objawy moze ktos wie jakie jeszce inne choroby poz SM maja takie objawy

Dziekuje i Pozdrawiam

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-18, 08:54

Artur, ja mam podobne objawy ale nawet MRI nie pomoglo w diagnozie. Mam slabe nogi, bole stawow, etc.Co prawda jeszcze moge poruszac sie bez kuli czasami jest ciezko. Neurolog podejrzewa chorobe tkanki lacznej, reumatolog mowi,ze on nic nie widzi a zakaznik mowi,ze to SM lub SLA w poczatkowej fazie. Powodzenia w diagnozie.
A swoja droga to zrob badania na borelioze i choroby reumatyczne. jak masz mrowienie w palcach to jet pulsujace czy wystepujace przy jakichs ruchach ? Pozdrawiam
K

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-12-18, 09:41

Witaj Artur, mam podobne objawy,też chodzę o kuli,u mnie zaczęło się od rąk.Ja mam diagnozę:sm.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-12-18, 09:41

Witaj Artur, mam podobne objawy,też chodzę o kuli,u mnie zaczęło się od rąk.Ja mam diagnozę:sm.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

arturo66
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-16, 14:13
Lokalizacja: dublin/pulawy
Kontaktowanie:

Postautor: arturo66 » 2009-12-18, 11:20

stratus pisze:Artur, ja mam podobne objawy ale nawet MRI nie pomoglo w diagnozie. Mam slabe nogi, bole stawow, etc.Co prawda jeszcze moge poruszac sie bez kuli czasami jest ciezko. Neurolog podejrzewa chorobe tkanki lacznej, reumatolog mowi,ze on nic nie widzi a zakaznik mowi,ze to SM lub SLA w poczatkowej fazie. Powodzenia w diagnozie.
A swoja droga to zrob badania na borelioze i choroby reumatyczne. jak masz mrowienie w palcach to jet pulsujace czy wystepujace przy jakichs ruchach ? Pozdrawiam
K


mrowienie jest pulsujace
wspominal lekarz jaka chorobe tkanki lacznej masz bo jest ich kilka


http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_układowe_tkanki_łącznej
popatrz czy jakies objawy ci pasuja
SLA czyli stwardnienie zanikowe boczne ?
to jest paskudztwo na to sie umiera i to szybko raczej bym to wykluczyl

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-18, 11:42

Moje mrowienie tez jest pulsujace. Czasami czuje tez takie "pukanie " w opuszkach palcow itp. Co do choroby tkanki lacznej to mialem pozytywny wynik cANCA ale na tyle niskie miano(1:10),ze nie podjeli sie leczenia.Podejrzenia padaly na zapalenie mikroskopowe zyl ale we wczesnej fazie, pozniej zrobilem w innym laboratorium cANCA i wyszlo ujemnie wiec na razie przy niskim OB nie ciagne tematu bo lekarz powiedzial,ze OB lub CRP w 90% przypadkow jest znacznie podwyzszone. A tu mam pytanko do innych jakiego rodzaju sa ich mrowienia, czy sa pulsujace jak u nas czy tez maja inny charakter. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie diagnostyczne ale bardziej pytam sie z ciekawosci.

arturo66
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-16, 14:13
Lokalizacja: dublin/pulawy
Kontaktowanie:

Postautor: arturo66 » 2009-12-20, 17:16

OD 3 DNI CZUJE DRETWIENIE JEZYKA CZY TO MOZE BYC NASTEPNY OBJAW SM?

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-20, 21:32

Pewnie,ze moze ale moze tez byc wynikiem wielu roznych schorzen, POoczekaj do wynikow MRI glowy.
Pozdrowienia

arturo66
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-16, 14:13
Lokalizacja: dublin/pulawy
Kontaktowanie:

Postautor: arturo66 » 2009-12-21, 13:28

czy MRI moze wykazac ze nie ma zmian wskazujacych na SM a jednak mozna miec te SM oczywiscie ze jescze nie wiem czy ma SM i pewnie ze bym wolal nie miec ale czytajac wasze posty widze ze duzo ludzi jest bez diagnozy ale z objawami boje sie ze mnie czeka to samo a czuje sie gorzej i gorzej boje sie ze bede bujal sie od wizity do wizity i nikt nic nie bedzie widzial

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-12-21, 14:28

Niestety,można mieć czyste MRI w początkowej fazie choroby.Sama poryczałam się,jak się dowiedziałam.Punkcja lędźwiowa,daje podobno więcej odpowiedzi.No i wzrokowe potencjały wywołane.
Sama jestem bez diagnozy i myślę,że cierpię na gorszą,niż SM,chorobę :-(
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka.
becia

arturo66
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-16, 14:13
Lokalizacja: dublin/pulawy
Kontaktowanie:

Postautor: arturo66 » 2009-12-21, 18:12

becia pisze:Niestety,można mieć czyste MRI w początkowej fazie choroby.Sama poryczałam się,jak się dowiedziałam.Punkcja lędźwiowa,daje podobno więcej odpowiedzi.No i wzrokowe potencjały wywołane.
Sama jestem bez diagnozy i myślę,że cierpię na gorszą,niż SM,chorobę :-(
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka.


ja moze byc gorsza choroba od SM? Mysle ze SM jest wystarczajaca zly nie?
jakie jeszcze choroby moga byc podobne do SM? Wiem
choroba Devica (NMO – neuromyelitis optica),
stwardnienie koncentryczne Baló,
choroba Schildera,
choroba Marburga[36].

no i boleriozie
jakie masz czy mialas objawy jesli mozna spytac ?
U mnie tych objawu jest wiele dlatego lekarz rzucil podejrzenie ze moze byc SM

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-12-21, 19:01

Moje ojawy,to:oczopląs poziomy,bóle stawów,fascykulacje (takie drżenia włókien mięśniowych),rano podwójne widzenie,osłabienie prawej nogi i ręki.
A z chorób neurologicznych,jest jeszcze największe paskudztwo:stwardnienie boczne zanikowe (SLA).
Pozdrawiam i życzę zdrówka :-)
becia

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-22, 16:20

ja moze byc gorsza choroba od SM? Mysle ze SM jest wystarczajaca zly nie?
jakie jeszcze choroby moga byc podobne do SM? Wiem
choroba Devica (NMO – neuromyelitis optica),
stwardnienie koncentryczne Baló,
choroba Schildera,
choroba Marburga[36].

no i boleriozie
jakie masz czy mialas objawy jesli mozna spytac ?
U mnie tych objawu jest wiele dlatego lekarz rzucil podejrzenie ze moze byc SM[/quote]

Artur, no to wymieniles choroby :) sa egoztyczne i watpie, ze diagnozowalne u nas i w wielu innych panstwach tez. Wrzucaja Cie do worka SM( a worek a jakze pojemny) a o nich mozesz poczytac sobie na wikipedii ;)
No moze studenci medycyny maja wspomniane na wykladzie z OUN o takich patologiach i tyle.
Pozdrawiam
K

arturo66
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-16, 14:13
Lokalizacja: dublin/pulawy
Kontaktowanie:

Postautor: arturo66 » 2009-12-22, 17:39

Artur, no to wymieniles choroby :) sa egoztyczne i watpie, ze diagnozowalne u nas i w wielu innych panstwach tez. Wrzucaja Cie do worka SM( a worek a jakze pojemny) a o nich mozesz poczytac sobie na wikipedii ;)
No moze studenci medycyny maja wspomniane na wykladzie z OUN o takich patologiach i tyle.
Pozdrawiam
K[/quote]

wiem ze troche przesadzlem z tym chorobami ale ostatnio dorwalem fajna ksiazke w jezyku angielskim o neurologi i nie moge uwierzyc ile jest tych chorob
Znajomy mi ostatnio powiedzial ze moge cos miec na kregoslupie i to powoduje nacisk i dlatego sa takie objawy ale ja mysle ze ja mam zbyt kompleksowe objawy nogi, rece dol plecow szyja dretwienie jezyka mrowienie czy to "cos"na kregoslupie moglo by powodowac az tyle objawow?Cos mi sie nie chce wierzyc cierpliwie czekam na MRI i uciesze sie jak mi wyjdzie ok ale z drugiej strony obawiam sie co mi jest jak na razie to SM najbardziej podchodzi niestety

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-12-22, 22:35

A robisz MRI głowy,czy także kręgosłupa. Polecałabym głowę i kręgosłup szyjny. Można zrobić te dwie rzeczy,niejako'za jednym zamachem' ;-)
Pozdrawiam.
becia


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości