Moje dziwne objawy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Moje dziwne objawy

Postautor: bogkac » 2013-01-13, 13:23

Witajcie

Chciałbym się z Wami podzielić moimi dziwnymi objawami. Wszystko zaczęło się w październiku ubiegłego roku, dziwnym uczuciem mrowienia w głowie z lekkim zawrotem głowy, takie dziwne do opisania uczucie. Poszedłem do neurologa, zostałem skierowany na CT z kontrastem, wynik wszystko ok. Mrowienie po jakimś czasie ustąpiło ale pozostał ten lekki zawrót głowy. Następnie pojawiły się szumy w uszach. Neuro twierdzi, że może być to spowodowane od kręgosłupa. Prywatnie zrobiłem rezonans odcinka szyjnego - w dwóch kręgach jest niewielka wypuklina krążka ok 2mm, rdzeń kręgowy bez ognisk zapalnych. Równocześnie z tymi objawami, pojawiło się cierpnięcie dwóch lub trzech palców w prawej ręce tylko i wyłącznie podczas snu. Forum czytam od jakiegoś czasu no i zastanawiam się czy może to być SM? Wiem, że tomografia nie jest dokładnym badaniem, ale czy z podaniem kontrastu by coś wyszło czy nie? Wiem, że zawroty również towarzyszą w początkowej fazie SM ale jakiego typu jest to zawrót?

będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

Bartek

sara 34
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-07, 19:17
Lokalizacja: OLSZTYN

Postautor: sara 34 » 2013-01-13, 18:22

witaj :-) które to palce ?( to ma znaczenie w rozpoznaniu SM )mrowienie w głowie również mam i zawroty głowy ale od pól roku a SM od co najmniej 14 lat ,choć zdiagnozowane niedawno .A bóle jakieś masz ? myślę że rezonans magnetyczny był by dobrym badaniem by sprawdzić zmiany w głowie .Pozdrawiam :21:
wspierajmy się na wzajem :)

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-01-13, 18:47

Witam,
Dotyczy to małego palca oraz sąsiedniego, a jakie to ma znaczenie? nie mam żadnych bóli głowy, w zasadzie jak się to wszystko zaczęło to miałem lekki ból głowy w jednym miejscu przy kaszlu, dlatego neurolog skierował mnie na tomografię.

pozdrawiam

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-01-13, 21:59

Idz do okulisty niech zbada dno oka (nerwy wzrokowe).

Jeśli prowadzisz tryb życia mola książkowego lub komputerowego (mało słońca) to zacznij suplementować witamine D bo ona zmniejsza ryzyko zachorowania na sm.

nie analizuj tak dokłądnie objawów czy zawroty w lewo to sm a w prawo ok bo każdy organizm jest inny, skupiaj sie głownie na wynikach badań.

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2013-01-13, 23:58

Nerwy obsługujące nerwy oddzielają się od rdzenia na wysokości szyi, więc drętwienia jak najbardziej mogą być od tego. Skoro jakaś diagnoza kręgosłupowa jest, robiłeś coś w tym kierunku? Może nie ma co szukać ciekawszych diagnoz, tylko na razie się zająć tym, co się ma :)
It doesn't get any easier; you just go faster.

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-01-14, 18:58

Witam,

Robiłem tylko tyle, że zostałem skierowany na rehabilitację, ale to nic nie pomogło.

pozdrawiam

sara 34
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-07, 19:17
Lokalizacja: OLSZTYN

Postautor: sara 34 » 2013-01-14, 20:38

Przy SM drętwieją właśnie te palce ,ale może u Ciebie jest inna przyczyna .U mnie drętwieją u rąk i nogi promieniując aż do łokcia i odpowiednio kolana wyłącznie zewnętrzna strona .Pozdrawiam :-)
wspierajmy się na wzajem :)

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-01-14, 20:49

Witaj
Tyle, że to nie jest drętwienie tylko cierpnięcie, przy drętwieniu palce stają się chyba bardzo sztywne, u mnie to takie cierpnięcie, wystarczy poruszać parę razy palcem i jest ok, co ciekawe, że dzieje się to tylko i wyłącznie w nocy podczas snu.

pozdrawiam

Bartek

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2013-01-15, 08:59

Najlepiej poszukaj dobrego neurologa, przecież w Bydgoszczy jest ich wielu, wiem to bo sama jeżdże do Bydgoszczy do lekarza :)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-01-18, 14:37

U mnie drętwieja 3 i 4 palec w prawej stopie licząc od małego palca a u obydwu rak 4 i 5 palec (liczac od kciuka)..
Musi byc dobrze!!

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-02-04, 10:36

Witajcie ponownie

Postanowiłem, że odwiedzę prywatnie jednego z lepszych neurologów w mieście, który na co dzień ma do czynienia z SM, powiedział, że nie widzi żadnych wskazań do MRI głowy i że mam sobie nie wmawiać tej choroby bo nic na to nie wskazuje - tak było w grudniu. Mimo tego, poszedłem zrobić prywatnie MRI głowy - oto wyniki:

Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE, w obrazach T1,T2 zależnych, dark fluid, DWI, w projekcjach poprzecznych, czołowych i strzałkowych.
Mózgowie bez zmian ogniskowych
Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony
Struktury tylnego dołu czaszki prawidłowe w badaniu.
Torbiele lewej zatoki szczękowej - to ciekawostka dla mnie.

3 miesiące z życia miałem wyjęte, wmawiając sobie, że mam SM.
Wracam do normalnego życia.
Paru z Was, na tym forum napisało, że trzeba słuchać to co mówi lekarz i trzymać się faktów - dlatego proponuje takim osobom jak ja, nie szukanie choroby w internecie, ja tak właśnie robiłem, mało tego, jeszcze sobie postawiłem diagnozę ;)

pozdrawiam Was, trzymajcie się cieplutko

Bartek

Ps. i tak wiem, że coś mi jest - żartuję ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bogkac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-02-04, 11:56

bogkac pisze:3 miesiące z życia miałem wyjęte, wmawiając sobie, że mam SM.
Wracam do normalnego życia.
Paru z Was, na tym forum napisało, że trzeba słuchać to co mówi lekarz i trzymać się faktów - dlatego proponuje takim osobom jak ja, nie szukanie choroby w internecie, ja tak właśnie robiłem, mało tego, jeszcze sobie postawiłem diagnozę ;)


Wszystkim to piszemy, tylko mało kto słucha. Mnie to czasem ręce opadają :4:

Bartek powodzenia i nie żartuj ;-) Carpe diem :-)
Obrazek

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-03-20, 21:12

Witam Ponownie ;)

Zrobiłem sobie test Western Blot i wyszedł ujemny. Co ciekawe objawy na dzien dzisiejszy są następujące:
- szumy w uszach
- dziwne uczucie w głowie pozostało, taki delikatny zawrót głowy, dziwne uczucie, występuje praktycznie w godzinach popołudniowych do wieczora
- od czasu do czasu drżenie pęczkowe mięśni, ale mniej jak zacząłem spożywać magnez

Neurolog przypisał mi lek na poprawiłem krążenia w błędniku ale od tygodnia to odstawiłem bo nie ma poprawy.

Tak się zastanawiam czy alkohol może mieć na to wpływ, pijam dość dużo piwa, praktycznie codziennie, średnio 3 - 4 sztuki, nie mam z tym kłopotu, po prostu lubię sobie wieczorkiem wypić ;)

Tak czy inaczej to dziwne uczucie w głowie mi przeszkadza i nikt mi nie potrafi z tym pomóc.

pozdrawiam

Bartek

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-21, 00:40

Jezu, Tobie też boreliozę wmawiali... ehhh :D

kup sobie takie coś jak MSM (tylko na allegro, w aptekach tego nie ma) - siarka organiczna. Jest ryzyko, że masz po prostu zwapnienia w błędniku - w takim wypadku MSM działa jak magia, u mnie po kilku dniach szumy i stuki w uszach zniknęły bez śladu. No i oczywiście dużo magnezu + jakaś mocna B complex - jeśli magnez pomaga, to znaczy że był niedobór i trzeba tego duuużo brać i dłuuugo.

Piwo oczywiście ma wpływ bardzo poważny - wypłukuje magnez z organizmu, wypłukuje witaminy z grupy B, wypłukuje potas - no i pracujesz powoli na cukrzycę. Jeśli aż tyle piwa piłeś, zacznij pić dużo soków pomidorowych i jeść na potęgę banany - uzupełnianie potasu to też sprawa raczej tygodni albo i miesięcy, a nie dni.

bogkac
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-13, 13:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bogkac » 2013-03-21, 19:52

Witaj
Dzięki za podpowiedzi - spróbuję ;)

pozdrawiam

Bartek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości