Pytanie o diagnoze

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

krul
Posty: 8
Rejestracja: 2012-03-13, 01:15
Lokalizacja: urodził mnie Śląsk

Pytanie o diagnoze

Postautor: krul » 2013-04-25, 11:49

Jeśli zły dział - przenieście, bo dawno się na forum pogubiłem.

Chodzi o znajomą - choruje od około 3 lat, z tym, że jako tako żadnych objawów klinicznych nie ma, niestety - wyszły ogniska na mózgu (dowiem się więcej jak przyniesie mi zdjęcia), z tym, że płyn i potencjały okej. Dr Ewa Gruszka z Wrocławia, polecana przez was tu, powiedziała, że może to być SM ale .. nie musi. Znajoma dostała zastrzyki beta. Czy dochodzić gdzieś informacji jeszcze, czy po prostu czekać?

Pozdrawiam

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-04-26, 17:13

krul pisze:Chodzi o znajomą - choruje od około 3 lat, z tym, że jako tako żadnych objawów klinicznych nie ma

To na czym to chorowanie polega?:)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-04-26, 22:00

Zastrzyki beta? Betaferon masz na mysli? Bo jak tak,to musiała dostac diagnozę sm.A płyn może być "czysty"-15% chorych tak ma.Jakieś objawy też musiały być,skoro w ogóle ją zaczęto diagnozować,chyba że sobie zrobiła mri tak z ciekawości.Z lekarzami tak już jest,że każdy ma swoją teorię na wszystko i latanie po różnych "guru" z tymi samymi wynikami z reguły przynosi kilka róznych diagnoz sprzecznych ze sobą i człowiek wychodzi głupszy niż wlazł.Dopóki nic się jej nie dzieje,niech się cieszy życiem i dziękuje (Komu czy czemu tam wierzy) za brak objawów.Decyzję,czy brać interferon czy nie w tej sytuacji i tak musi podjąć sama,a żeby ją podjąć przede wszystkim musi się zastanowić,czy zaufać temu,kto ją zdiagnozował i dał leki.Trudne to wszystko,ale innej rady nie ma,bo konsultowanie się u coraz to innych specjalistów z reguły zaciemnia obraz zamiast go klarować.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o diagnoze

Postautor: joanna_nick » 2013-04-26, 22:09

krul pisze:Jeśli zły dział - przenieście, bo dawno się na forum pogubiłem.

Chodzi o znajomą - choruje od około 3 lat, z tym, że jako tako żadnych objawów klinicznych nie ma, niestety - wyszły ogniska na mózgu (dowiem się więcej jak przyniesie mi zdjęcia), z tym, że płyn i potencjały okej. Dr Ewa Gruszka z Wrocławia, polecana przez was tu, powiedziała, że może to być SM ale .. nie musi. Znajoma dostała zastrzyki beta. Czy dochodzić gdzieś informacji jeszcze, czy po prostu czekać?

Pozdrawiam


Trudno powiedzieć... ja nie jestem specjalistką jeśli chodzi o sm... z tego, co napisałeś wynika mi, że mimo iż nie zdiagnozowano sm, to jednak znajoma dostała zastrzyki stosowane przy sm - czy coś mylę? A znajoma nie ma objawów klinicznych... a jakie ma? no bo chyba nie podano jej takich leków bez powodu...

Wiesz ja też mam zmiany w mózgu, potencjały też nie całkiem ok, ale płyn jest czysty, no ale mam szereg objawów, tyle, że raczej nie klinicznych [kliniczne to jak rozumiem wymagające interwencji/leczenia szpitalnego, tak?] i nikt absolutnie nie proponował mi żadnego leczenia, wręcz przeciwnie ;/
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości