Gdzie można badać i udrażniać żyły oprócz Katowic?

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-03, 11:09

Reniu .wielkie spasiba za wyrazy otuchy.
Zgodę wstępną Kardio już mam(bloków moja pikaweczka nie czyni) ;-)
co w duszy,to i w oczach

iwonn
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-12, 17:40
Lokalizacja: Lubin/dolnośląskie

Postautor: iwonn » 2010-03-03, 11:49

Ja również bardzo dziękuję za info o Tychach - moja chorująca na sm koleżanka zapisana jest na 1 września :)

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2010-03-03, 23:47

A ja muszę się pochwalić, że też zapisałam się wczoraj na samą końcówkę września :mrgreen: w Tychach, oczywiście.
I nie ma się co cieszyć, że to jest za darmo!!!
Zabieg jest traktowany jako "program kliniczny" i oni przeprowadzają kilka badań i dopiero kwalifikują do zabiegu...
Tak więc to, że wszyscy stoimy w kolejce to istnieje takie prawdopodobieństwo nie zakwalifikowania się wszystkich, niestety...
Tą decyzję o zabiegu wydaje chyba lekarz prowadzący i jak to jest w programach klinicznych tutaj trzeba będzie spełniać odpowiednie wymogi...
Ale życzę wszystkim bardzo, żeby wszystkim, którzy tego zabiegu chcą, udało się, bo to przecież nie jest żaden wyścig, ale wspólny marsz po zdrowie :lol:

Oprócz tego ja działam dwutorowo: wysłałam maila do Katowic i czekam na jakiś telefon od nich (bo tak mi kazała zrobić pani z rejestracji)...
Na razie czekam drugi dzień...

Aha! W normalnych programach jak wiecie dostaje się placebo albo lek, a wtym programie chyba będzie oceniana przydatność wszczepienia balonika(?) albo stenta (?), może ten program będzie jakiś długofalowy i będą po prostu obserwować jak się czuje pacjent, co się poprawia, a co nie (?)... bo w tym wypadku nie wyobrażam sobie porównania do jakiegoś placebo!
Jest wiele znaków zapytania, ale najważniejsze, że coś ktoś w końcu wymyślił, co pomaga...

Pozdrawiam serdecznie, życzę dużo wiary w tą metodę - Casey
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

finka
Posty: 812
Rejestracja: 2009-07-12, 12:44
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: finka » 2010-03-04, 08:29

Casey super że jesteś zapisana,jestem zdziwiona że muwisz o kasie tyle osób dzwoniło i każdemu mówili że nic się nie płaci.Zadzwonię do nich i się zapytam jeszcze raz :-)
Finka

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2010-03-04, 08:36

finka, bo źle mnie zrozumialaś...
w Tychach robią zabiegi bezpłatnie, ale to jest program mliniczny...
a w Katowicach nie ma żadnej kwalifikacji, zabieg robią wszystkim, ale trzeba za to płacić...
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

finka
Posty: 812
Rejestracja: 2009-07-12, 12:44
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: finka » 2010-03-04, 08:45

No to już się uspokoiłam, :-) dobrze że nie zadzwoniłam :-o Tak się spieszyłam że zrobiłam byka :-/ Mam nadzieję że wszyscy dostaną się na zabieg :-)
Finka

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2010-03-04, 09:00

finka, ja też mam taką nadzieję, ale najpierw będą nas badać i może te badania wylowią tych, co będą mieć zabieg...
A to, że jest dużo chętnych to lekarze się tylko cięszą, że będzie z kogo wybierać...

Ale tak jak piszesz, ja też mam wielką nadzieję, że wszyscy się dostaną :lol:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

finka
Posty: 812
Rejestracja: 2009-07-12, 12:44
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: finka » 2010-03-04, 09:44

Zadnej segregacji miało nie być,jeśli mamy potwierdzone te cholerne SM to chyba każdy ma prawo do badań i zabiegu :-| jednak zadzwonię i się dopytam :-/ Jeszcze został Białystok?????Reniu czy coś wiadomo??
Finka

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2010-03-04, 10:00

finka pisze:Zadnej segregacji miało nie być,jeśli mamy potwierdzone te cholerne SM to chyba każdy ma prawo do badań i zabiegu :-| jednak zadzwonię i się dopytam :-/ Jeszcze został Białystok?????Reniu czy coś wiadomo??


finka ale zważ, że przy zapisie nie pytali o sm, czy potwierdzone i i ile kto choruje ...wogóle z nie pytali tylko zapisywali jak leci...casey może mieć sporo racji w tym przesiewie


zainteresowanych namiarami na lekarza od usg w Białymstoku zapraszam na priv. ...

czy ktoś słyszał, że w przyszłym tygodniu jest jakieś sympozjum chirurgów w Szklarskiej Porębie ?
ma być podobno poruszany temat CCSVI

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-03-04, 10:08

malgog pisze:
czy ktoś słyszał, że w przyszłym tygodniu jest jakieś sympozjum chirurgów w Szklarskiej Porębie ?
ma być podobno poruszany temat CCSVI


Zgadza się. Dr Kostecki ma m.in szkolić chirurgów jak prawidłowo wykonać usg doppler. Z mojego stowarzyszenia jedzie 7 osób, dostali się do programu i w Szklarskiej będą badani.

finka
Posty: 812
Rejestracja: 2009-07-12, 12:44
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: finka » 2010-03-04, 10:12

Malgog ja jak dzwoniłam mówiłam że mam sm ta pani mi powiedziała że oni właśnie z sm zapisują,4-razy trzeba jeżdzić, zabieg w Katowicach.Pytałam czy nie będzie segregacji odnośnie wieku czy postępu choroby,odpowiedz tej pani
\80 zabiegów i jak do tej pory nikomu nie odmówiono\

więc mam nadzieję że tak jest i będzie. :-)
Finka

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2010-03-04, 10:19

finka pisze:Malgog ja jak dzwoniłam mówiłam że mam sm ta pani mi powiedziała że oni właśnie z sm zapisują,4-razy trzeba jeżdzić, zabieg w Katowicach.Pytałam czy nie będzie segregacji odnośnie wieku czy postępu choroby,odpowiedz tej pani
\80 zabiegów i jak do tej pory nikomu nie odmówiono\

więc mam nadzieję że tak jest i będzie. :-)


mnie nie zapytano ...widocznie pani w rejestracji tak miała dosyć telefonów, że zapisywała bez zbędnych pytań

Stokrotka
Posty: 58
Rejestracja: 2010-02-26, 14:22
Lokalizacja: Warszawa / Szkocja

Postautor: Stokrotka » 2010-03-04, 11:26

Nie no! Pani z rejestracji byla bardzo sympatyczna!
Nam nic nie mowiono, zeby mialo byc sito....
Tylko tyle, ze termin zabiegu zalezy od terminow naplywu funduszy. Jeszcze taty nie widzieli, nie badali, a mowia juz o zabiegu...Wiec mam nadzieje, ze jednak przesiewu nie bedzie.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-03-04, 11:29

Stokrotka pisze:Wiec mam nadzieje, ze jednak przesiewu nie bedzie.


też mam taką nadzieję...

JustGirl
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-27, 17:27
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: JustGirl » 2010-03-04, 13:25

Pytanie: Jaką szerokość powinna mieć żyła szyjna? :) (ta prawidłowa oczywiście, a dodatkowo: od jakiej szerokości-przewężenia jest "patologia"?) :)


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości