Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-03-26, 20:39

czesc … obiecałem raportowac ... jestem teraz 25 dni po zabiegu … zmian na plus żadnych … momentami męczę się jakby szybciej, a napiecie mięśniowe wydaje się nieznacznie większe, zwłaszcza rano … zawroty głowy /w pozycji pionowej/ nadal są non-stop … od 20.dnia po zabiegu moje samopoczucie dodatkowo oslabia wzmożone drętwienie ciała … drętwienie kończyn i całego ciala – uwaga! – od piersi w dół! … pośladków nie wyłączając  … to uczucie jakby zagipsowania skory, nieprzyjemne przy dotyku z ciuchami czy nawet w kontakcie z woda … to drętwienie jakby napina mi skore jeszcze bardziej, a taka wzmożona spastyka utrudnia mi ruchy jeszcze bardziej … no i zmęczenie gotowe … owo drętwienie to chyba jakiś tam rzut choroby, typowo neurologiczny, no nie? … tak sobie myślę, ze w tym moim położeniu teraz SM pokazuje, kto ‘tu rządzi’ – nie tam jakieś udrożnione żyly, tylko to świństwo … jeszcze jedno: tak czytam netr no i euforia wokół CCSVI u nas ostatnio jakoś opada … pozdrawiam!

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-03-26, 22:08

Witam
No to widze, że optymizm opada. Słuchajcie, niech jak najwięcej ludzi po zabiegu napisze na forum czy zauważa zmiany na + czy na -. To by pomogło duchowo pozostałym przed badaniem i zabiegiem. Pomożecie?! ;-)
mat83

jasiap23
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-03, 21:32
Lokalizacja: ustka

Postautor: jasiap23 » 2010-03-26, 22:44

Mareksl a może w twoim przypadku właśnie tak musi być. Każdy organizm reaguje inaczej na interwencję chirurgiczną CCSVI. śledzę różne opinie osób po zabiegach i na podstawie tych relacji przypuszczam ( lub mam nadzieję), że Twój organizm potrzebuje więcej czasu na końcowy cudowny efekt, jakiego oczekujesz zarówno Ty jak i My wszyscy, którzy śledzimy Twoją historię. Wierzę, że za niedługo napiszesz " jest dużo dużo lepiej, prawie super".
Pozdrawiam Cię serdecznie. :-)
Freda

Ares
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-02, 22:41
Lokalizacja: małopolska

Postautor: Ares » 2010-03-27, 09:32

hej ja też obserwuję że optymizm co do CCSVI przygasł. Już nie słychać o tylu osobah wybierających się na zabieg i o całym hurraoptymiźmie :(
Ja odczuwam delikatną poprawę, mniejsza spastyka czasami nie ma jej wogóle, ale czy to przez zabieg, czy przez leki które wziąłem to nie wiem... Ciągle sobie powtarzam że będzie lepiej. pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-03-27, 10:19

Napewno, będzie lepiej, marku Ty masz pewnie postępujący SM,tu przed poprawą następuje pogorszenie -ot co :-) , a na zabieg czeka dużo ludzi,tylko cicho siedzą :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-28, 12:12

Panie wojny,samo nastawienie wiele daje.stan organizmu tyż ma wiele do gadania...
Marku,na którymś z zagramanicznych forów,symptomy poprawy po zabiegu przyszły po paru miesiącach,początkowo tyż sądziła niewiasta, iż jest jak było czyli bez efektów.
jak możesz skup się na pozytywach ,a nie np,zgubiłem widelec.więcej zaufania do Swego jestestwa Panie Marek... ;-)
co w duszy,to i w oczach

Iwona123
Posty: 24
Rejestracja: 2010-01-25, 21:31
Lokalizacja: Leśna
Kontaktowanie:

Postautor: Iwona123 » 2010-03-28, 19:17

Witam kochani ja mam syna 13 letniego i zgłosiłam go do zabiegu CCSVI wstępnie zapisali go na 2011r,mam prośbę napiszcie ile kosztuje ten zabieg,my już borykamy się ze zbiórką pieniędzy na leki które bierze syn bo jest za młody żeby NFZ refundował mu leczenie na SM i do 16 roku życia jeszcze 3 lata prawie musimy sami zakupywać leki do końca tego roku mamy lek od producenta:)
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie :-)
Iwona

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-03-28, 19:23

Iwonko z pewnością ktoś to zaraz napisze, ale wiem, że w tym właśnie temacie były informacje o wszystkich kosztach.Z tego, co pamiętam sam zabieg ok.12 000 zł(?)
Obrazek

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-03-28, 20:39

mateusz pisze:No to widze, że optymizm opada.


optymizm opada na polskich forach, bo my z natury jesteśmy pesymisci, lubimy narzekać i jeden drugiego dołować.

na anglojęzycznych forach tego nie widać, może poza wątkiem Riciego, z którego nasza "polskość" wyłazi bokami, aż żal czytać. Nawet tam nie potrafimy bez żółci.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-28, 20:59

qubo.Dajmy pokój Riciemu.tylko onci przebył zabieg?inni z zagramanicznych forów też mają swoje oczekiwanie na ciud ,a który tak szybko nie nadchodzi,a ich narodowość
insza ... ;-)
co w duszy,to i w oczach

jasiap23
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-03, 21:32
Lokalizacja: ustka

Postautor: jasiap23 » 2010-03-28, 21:33

quba masz rację! Potrzebny nam optymizm, którego wszystkim i sobie życzę. Pozdrawiam :-)
Freda

jasiap23
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-03, 21:32
Lokalizacja: ustka

Postautor: jasiap23 » 2010-03-28, 21:53

Badania z Uniwersytetu w Ferrarze w pracy USA Stwardnienie rozsiane, nadzieję daje
l'angioplasticaWyniki angioplastyki:

28/03/2010 28/03/2010
di Giulio Francese Julius francuski


W ciemnym tunelu zaczynamy widzieć światełko nadziei dla ponad 3 miliony pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Jest "pas" nowy, mówi po włosku i kwietniu będzie silny tematem konferencji American American Academy of Neurology. Przypuszcza się, że na stole do uruchomienia na stwardnienie rozsiane mogą być nieprawidłowości w krążeniu mózgowym. Hipoteza 4 lata temu i opracowanych przez Paolo Zamboni, chirurg naczyniowy i badacz w Ferrarze, teoria, że między entuzjazmem i kontrowersji, robi postępy w naukowym świecie i że na Uniwersytecie Buffalo, pod kierownictwem profesora Roberta Zivadinov z badania na 500 pacjentów autorytatywne forum USA przygotowuje się do podbicia.

To był 2006 r., kiedy Zamboni odkryto po raz pierwszy u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, przewlekłej niewydolności żylnej mózgowo-rdzeniowego (CCSVI) choroby można leczyć za pomocą prostego zabiegu angioplastyki. Znaleziono prawdziwy "wąskich gardeł" w żyłach, że drenaż krwi z mózgu, powodując zwrotną do mózgu lub rdzenia kręgowego się. Czy ten naukowiec jest przekonany, Ferrara, powodując stan zapalny i gromadzenie żelaza w tkankach, powodując proces, który prowadzi do patologii. W każdym razie, co wydaje się, że zdecydowanie jest jakiś związek między niewydolności żylnej i stwardnienia rozsianego.
Zamboni także otworzyła nowe perspektywy leczenia. W badaniu we współpracy z University of Ferrara i finansowany przez Fundację Hilarescere, 65 pacjentów poddane obserwacji poddano leczeniu angioplastyką do żyły rozszerzają się w miejscu, gdzie nie ma przeszkód. "W kilku pacjentów z najczęstszą postacią stwardnienia rozsianego - zapewnia naukowiec Ferrara - okazało się znaczące i utrzymujące się ustąpienia objawów. U pacjentów z bardziej zaawansowanych form zauważyłem poprawy jakości życia. "
Wyniki i perspektywy, które zasilane entuzjazm wśród pacjentów w świecie naukowym, ale także kontrowersje, tak że Amerykańskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego ostrzega: "Jest jeszcze test - powiedział dyrektor badań biomedycznych Dźwiny Brown - że "niewydolność żylna jest zjawisko związane z stwardnienie rozsiane lub rzeczywiste przyczyny choroby, nie jest też jasne, że rozwiązanie to oznacza leczeniu MSI Uniwersytetu w Buffalo, w badaniu 500 pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, stwierdził, że ponad 56% wykazują nieprawidłowości w produkcji żylnej z mózgu, w szczególności zmniejszenie szyjnej.
Zachęcające wyniki, na którym zostanie otwarty w American Academy of Neurology bardzo podgrzewane konfrontacji, ale to dopiero początek podróży, naukowcy już wydaje Użyj sniff rogu i kolejnych 500 pacjentów włączonych do badania dokładniej . Postęp we Włoszech, gdzie kilka dni temu został otwarty w nowym centrum Ferrara na studia mózgowo przewlekłej niewydolności żylnej (Ccsvi), ur dzięki wkładowi z Uniwersytetu w Ferrarze i Hilarescere fundacji. Skierować go, oczywiście, prof Zamboni, który mówi:''Instytut potroi naszej zdolności do przyjmowania pacjentów, a także do szkoleń dla lekarzy zainteresowanych Ccsvi. Abbiamo già richieste da tutto il mondo". Mamy już wnioski z całego świata. "

Źródło: AZ Salute online

Nowinki także w:
http://www.newnotizie.it/2010/03/28/sclerosi-multipla
Freda

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-03-29, 07:33

Iwonko, jeśli zabieg będzie na dwóch żyłach to więcej -ok 14 tys.,Twój syn za młody a ja stara na leczenie, a zawsze myślałam, że to my powinniśmy decydować o tym czy chcemy się leczyć --żyć , a to niestety, urzędnicy decydują :evil:
Dzięki Fredziu za info :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2010-03-29, 08:08

Zawsze jak mam wątpliwości to przypomina mi się film taka tam prezentacja dokonań Zamboniego i tam jeden Italianiec pokazywał jak chodzi i skomentował to tak "Chodziłem szybko ,a teraz mogę jeszcze szybciej" i pomykał po korytarzu..
12 tysi to jest jakaś tam kaska ,ale w porównaniu z lekami to tylko mały procent ,moim skromnym zdaniem trzeba zaryzykować (znowu większość reklam to bankowe porzyczki), chociaż rozumiem ludzi ,którzy wydali pieniądze i nie widzą znaczącej poprawy (mam nadzieję ,że przyjdzie).
Trzeba też się zastanowić czy pomimo braku poprawy zabieg nie powstrzyma choroby ,każdy z nas dużo da za chociaż 2 lata życia bez pogorszeń.
Zgadzam się z przedmówcami - jest bardzo mało raportów - chociaż jak już gdzieś napisałem ludzie po zabiegu nie mają czasu na klepanie po klawiaturze ONI WŁAŚNIE POMYKAJĄ PO ALPACH, PIJĄ WODę ZE STRUMYKA, SKACZĄ NA BUNGEE.

Ps
Jeżeli ktoś przegląda zagraniczne Fora i jest tam coś na + lub na - CCSVI proszę o wklejkę, będzie można coś stwierdzić.
pzdr
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

Iwona123
Posty: 24
Rejestracja: 2010-01-25, 21:31
Lokalizacja: Leśna
Kontaktowanie:

Postautor: Iwona123 » 2010-03-29, 11:52

Witam Was serdecznie:)
Dziękuję za odpowiedz Reniu:)
Zyczę wam wszystkim milusiego dnia:)
Iwona


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości