Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

JustGirl
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-27, 17:27
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: JustGirl » 2010-03-30, 11:10

Mam nadzieję, że uda mi się zamieścić:
http://docs.google.com/leaf?id=0B6D6f-0 ... ZDMz&hl=en

Klik na artykuł (komentarz Selmaja) - to się powiększy i będzie cały.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-03-30, 11:24

JustGirl pisze:komentarz Selmaja
Obrazek bez komentarza :roll: -szczególnie koniec atr.. :shock: ..i kto to pisze?Oni-neuro- nic na badaniach nie zarabiają,i od razu wiadomo jakie te "leki"skuteczne :lol: :lol:

Ps.Dzięki Kasiu za zamieszczenie art.!
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

antea
Posty: 136
Rejestracja: 2010-03-05, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: antea » 2010-03-30, 11:31

a mnie się wydaje, że nie ważne jak mówią, ale że w ogóle mówią
tym samym skłaniają ludzi do rozmowy z lekarzami
Gość Niedzielny jest poczytnym pismem i dociera często do osób, które nie korzystają z internetu i forów dotyczących sm

JustGirl
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-27, 17:27
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: JustGirl » 2010-03-30, 11:36

Mnie najbardziej dotknęły dwa wpisy z tego artykułu:
1. Cytat z treści: "W Polsce aż trzy czwarte chorych, dwa lata po postawieniu diagnozy, przechodzi na rentę. Tylko 2 proc. jest objętych leczeniem refundowanym przez NFZ. Reszta leczy się z własnej kieszeni."

2. Cytat z komentarza prof. Selmaja: "Ale oczywiście każdy lekarz ma prawo przedstawić nową hipotezę, tylko trzeba ją udowodnić w toku wieloletnich badań, przeprowadzonych wedle zaakceptowanych reguł oceny nowych terapii w SM."

Tylko że my czasu nie mamy i nie możemy czekać.

A druga sprawa - sami decydujemy czy chcemy być "króliczkami" w tym eksperymencie zwanym CCSVI. :-|

JustGirl
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-27, 17:27
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: JustGirl » 2010-03-30, 11:39

I jeszcze coś.. czy ktokolwiek z Was znalazł w tym artykule magiczne słowo (magiczne litery) CCSVI ???

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-03-30, 11:42

Gość Niedzielny jest poczytnym pismem i dociera często do osób, które nie korzystają z internetu i forów dotyczących sm


Taaak...poczytnym,a jakże!I w momencie kiedy pod całkiem mądrym artykułem komentarz daje GURU (czyt.Semlaj),który porównuje CCSVI do klawiterapii,czy preparatu Tołpy,to na pewno osoby to pismo czytające 5 razy spluną przez lewe ramię zanim pójdą do angiologa....I tyle w temacie :-|

Ps.OOO-Faktycznie-ani słowa o CCSVI <mikolaj>
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-03-30, 11:53

Anulko dokładnie wyjęłaś mi to z ust.... :-)

W moim stowarzyszeniu kiedy miałam w grudniu małą prelekcję na temat CCSVI patrzyli się na mnie jak na wysłannika ciemnych mocy.... Powoli, powoli zaczęli się przekonywać widząc się ze mną po zabiegu. :-D

P<S< Bardzo istotne, lokalni neurolodzy dali jakby małe przyzwolenie na zabiegi, twierdząc, że skoro wierzymy, że może to nam pomóc to czemu nie spróbować. ;-)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-03-30, 11:59

Ania W. pisze:W moim stowarzyszeniu kiedy miałam w grudniu małą prelekcję na temat CCSVI patrzyli się na mnie jak na wysłannika ciemnych mocy.... Powoli, powoli zaczęli się przekonywać widząc się ze mną po zabiegu.


Piąteczka Aniu!Dzieje się z Tobą dobrze-a będzie jeszcze lepiej :mrgreen: To ostatnio co Cię dopadło,to było tak....na marginesie ;-) Pozdro!
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-30, 12:04

Powitać.
W pytaniu wstępnym wszak jest wzmianka o wpływie zwężeń żył na SM,moim zdaniem klucz tkwi w siamym postawieniu pytania,znamy osąd Pana Prof.na temat CCSVI,innych pierwszych z dziedziny neuro tyż,odpowiedż Prof.czysta zabezpieczająca tyły,ETYKA-pojęcie względne,a jeszcze w wydaniu onej znakomitości,wszak i tak z czasem wylądujemy
na oddziałach onych tuzów,czy byliśmy "ofiarami"CCSVI " czy nie ;-)
co w duszy,to i w oczach

antea
Posty: 136
Rejestracja: 2010-03-05, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: antea » 2010-03-30, 12:06

Ania W. pisze:W moim stowarzyszeniu kiedy miałam w grudniu małą prelekcję na temat CCSVI patrzyli się na mnie jak na wysłannika ciemnych mocy.... Powoli, powoli zaczęli się przekonywać widząc się ze mną po zabiegu. :-D


ale o to mi właśnie chodzi
ludzie którzy do tej pory święcie wierzyli swoim neurologom zaczną mieć wątpliwości spotykając osobę po zabiegu
to, że dr S. obecnie jest guru, nie znaczy, że takim guru pozostanie
pacjenci mogą się na niego poobrażać, za takie podejście to metody, która zapala im to światełko w tunelu
ja także nie pojawiłam się więcej u mojego miejscowego guru po tym jak zbeształ mnie za samo wspomnienie o tej nowej diabelskiej metodzie

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-30, 12:32

anteo.Nadal w srodowisku medyków panuje udawana niewiedza,lub brak czasu na zapoznanie się z tematem CCSVI...kwestia bycia owieczką maści czarnej ,w stadzie
owieczek białych skłania raczej do obrony zaplecza,jak to możliwe aby pacjent sugerował
medykowi swą terapię... ;-)
co w duszy,to i w oczach

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-03-30, 15:34

Cześć wszystkim ;-) słuchajcie, a ja się ciesze widząc zrozpaczone miny lekarzy kiedy pytam o CCSVI. Jedne co potrafią powiedzieć: nie ma wiarygodnych dowodów. Sami natomiast nie robią nic żeby badania CCSVI prowadzić, bo to burzy to, co głosili przez lata! Są świadkami kiedy chorzy rezygnują z programów-chemii, ja sam zrezygnowałem z 2 programów leku :-) Oni nie wiedzą jak sie zachować, ale to my razem przecieramy sobie szlak!
mat83

matula
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-23, 21:16
Lokalizacja: wa-wa

Postautor: matula » 2010-03-30, 17:23

JustGirl pisze:Artykuł do poczytania: http://goscniedzielny.wiara.pl/index.ph ... 1269444357

W wydaniu papierowym jest dodatkowo wypowiedź prof. Selmaja - nie mogę znaleźć na stronie.. :roll:


tutaj rozmowa z profesorem Selmajem
Wątpliwości etyczne - mówi prof. Krzysztof Selmaj
Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie czasem coś załka... - Agnieszka Osiecka

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-03-30, 17:36

Pozostawię wypowiedź Selmaja bez komentarza :evil:

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-03-30, 18:02

Pozostawię wypowiedź Selmaja bez komentarza


a czemu Yoasiu-ulżyj sobie co i ja uczynię bo mnie niestrawność po obiedzie dopadła..

matula pisze:tutaj rozmowa z profesorem Selmajem


......"Lekarz musi być odpowiedzialny za prowadzone leczenie, gdyż ma do czynienia z pacjentem ciężko chorym i nieszczęśliwym."

oooo-tak,i tu się zgodzę w całej rozciągłości,tylko.........czy Pan Prof.też się tak przejmuje etyką,i wyraża takie nieprzychylne opinie o wszelkich lekach na nas eksperymentowanych......?Przejmuje się sercem,nerkami,watrobą...ech...Znany mi przykład 25 lat sterydów-rezonans mówi wyrażnie:zanik mózgowia...
Mnie osobiście wpienił ten artykuł. :evil: I od południa mi to siedzi na wątrobie..

koczi230 pisze:,ETYKA-pojęcie względne,a jeszcze w wydaniu onej znakomitości,wszak i tak z czasem wylądujemy
na oddziałach onych tuzów,czy byliśmy "ofiarami"CCSVI " czy nie


Swięte słowa..wystarczą za wszelkie komentarze.Jak dalej nas będą tak leczyć to wylądujemy... Obrazek Mirku,chylę czoła :-|...
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości