Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-03-31, 15:27

Napisałam do redakcji swoją opinię i oczywiście wskazałam jaką ten zabieg ma nazwę... Na razie dostałam potwierdzenie przeczytanej wiadomości...Ciekawe czy będzie reakcja...

gatek
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-29, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: gatek » 2010-03-31, 15:50

Witam,

czy ktoś słyszał o zgonach w USA po wykonanym zabiegu?
Podobno w USA wstrzymano badania, czy to prawda?
czy ktoś wie czy ktoś słyszał:)
pozdrawiam
pozdrawiam serdecznie
agat

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-31, 16:00

Witam.
Dziewczyny,to się robi tak: znane nazwisko ,w miarę kontrowersyjny temat i...
czyjś zadek obroniony,racz darować sobie czekanie na sensowną odpowiedż,sądząc po treści artykułu,będzie to tylko tłumaczenie z naszego na nasze z oczywistym lubo jedynym rozsądnym osądem, Pana Prof.
Etyka zawodu zostaje przed dzwiami gabinetu,czy to priva czy w przychodni...
co w duszy,to i w oczach

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-31, 16:05

gatku.doczytaj artykuł do końca,wyjaśniono przyczynę zejść... ;-)
co w duszy,to i w oczach

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-31, 16:17

propnuję jeszce link:http://www.biegusy.zgora.pl/modules/xforum/viewtopic.php?topic_id=461&forum=6
zdaje się jeszce ThiSM o ty pisał,zresztą tam rusza rusza nowy program badawczy ale z okrojoną rekrutacją,chyba coś do30 osób, esemowatych jako my... ;-)
co w duszy,to i w oczach

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-04-01, 14:24

@Kocica - znalazłem post Ryśka z 25.03.2010 na thisisms.com w którym odpowiada na sugestie Andrew Flechera nt. zastosowania IBT:
"Andriu thanks for your advices. I am sure that my gumnastic helped me
much more - those with head down and with stoped breathing. That gymnastic put me on the way of CCSVI theory." ( http://www.thisisms.com/ftopic-10732-da ... sc-45.html )

Nie mam pewności czy dobrze to przetłumaczyłem ale chyba chodzi o to że jest przekonany że jego ćwiczenia są dużo bardziej pomocne - czyli że jednak ciągle jest stosuje .

Nie wiem - mi to się jakoś kupy nie trzyma - dla mnie są to rzeczy co najmniej przeciwstawne.
A jestem bardzo zainteresowany gdzie jest racja -być może w tych ćwiczeniach coś jest co mi umknęło i czego nie kumam.
A wydaje mi się ze pomocne może być albo IBT albo te nietypowe ćwiczenia. Na razie stawiam jednak na IBT.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-04-01, 15:34

perso, co to jest IBT ?

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-04-01, 15:48

ibt = inclined bed therapy, chodzi o takie ustawienie łóżka:
http://www.electroherbalism.com/images/ ... ncline.GIF

ciwiczenia ryska wydaja się byćbez sensu. pogłębia problem i moze to własnie one spowodowały, ze ma żyłę jak skarpetę.

w koncu jak schyla głowę i wstrzymuje oddech, to utrudnia drenaż z mózgu i zalegająca krew w ż.szyjnych i wzrost cisnienia powoduje ich rozszerzenie.

jeśli chodzi o IBT to stosujęod tygodnia i wydaje się, ze jest lepiej.

chodzi o to, ze w pozycji około 15st krew spływa także żyłami przykręgowymi, co poprawia drenaż. w pozycji poziomej spływa szyjnymi a gdy te są niedrożna lub słabodrozne, to drenaz jest utrudniony.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-04-01, 15:54

quba, dzięki za wyjaśnienie :-)

Kocica
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-20, 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kocica » 2010-04-01, 22:47

perso pisze:@Kocica - znalazłem post Ryśka z 25.03.2010 na thisisms.com w którym odpowiada na sugestie Andrew Flechera nt. zastosowania IBT:
"Andriu thanks for your advices. I am sure that my gumnastic helped me
much more - those with head down and with stoped breathing. That gymnastic put me on the way of CCSVI theory." ( http://www.thisisms.com/ftopic-10732-da ... sc-45.html )

Nie mam pewności czy dobrze to przetłumaczyłem ale chyba chodzi o to że jest przekonany że jego ćwiczenia są dużo bardziej pomocne - czyli że jednak ciągle jest stosuje .

Nie wiem - mi to się jakoś kupy nie trzyma - dla mnie są to rzeczy co najmniej przeciwstawne.
A jestem bardzo zainteresowany gdzie jest racja -być może w tych ćwiczeniach coś jest co mi umknęło i czego nie kumam.
A wydaje mi się ze pomocne może być albo IBT albo te nietypowe ćwiczenia. Na razie stawiam jednak na IBT.


Nie wiem za bardzo o jakie to cwiczenia chodzi, ale czytalam kiedys email od ryska do simki i jego odpowiedz. wiec moj wniosek, ze robil to kiedys, a nie teraz.
Mozesz do Ryska napisac na forum http://helpful-hand.frix.pl/post/276919 ... ost_276919 i zapytac.
Wtedy bedzie wszystko jasne.

Tu ta korespondencja

"Szanowny Panie Doktorze,
Przeczytałem artykuł , gdzie jest pańskie nazwisko: http://www.leben-mit-ms.de/...lutflusses/241325/1/ . Jestem chory na m.s. , i chcialbym Panu przekazać moje spostrzeżenia, które mają związek z Pana stwierdzeniem. Otórz robię dość specyficzną gimnastykę, którą też poleciłem innym chorym, którzy są mi wdzięczni, że to funkcjonuje. Polega to na tym, że leżę z głową w dół (przy samej podłodze) na podwójnym materacu na wersalce, wstrzymuję oddech i wykonuję szereg ruchów głową na bezdechu. Następuje mocne dokrwienie mózgu i takie objawy jak podwójne widzenie, problemy z wymową, wykręcanie palców w prawej ręce ustępują. Powracaja, jak tej gimnastyki nie robię. Nie jest więc to przypadkowe i może wyciągnie Pan jakieś wnioski.
Jeżeli nie ma Pan nic przeciwko temu, to zadzwonię do Pana.
Z poważaniem
Dann, bitte .
Rici"

odpowiedz:

"Pozdrawiam,
Artykuł jest z grudnia 2008 i w tej chwili mamy więcej informacji nt. patologii żylnej w stwardnieniu rozsianym. Zwężenia i niedrożności potwierdzono u wszystkich badanych chorych (Włochy, USA, Kanada i Tychy w Polsce), obecnie prawdopodobnie ponad 200 chorych. Obecnie w 2 ośrodkach na świecie (Ferrera/Bolonia we Włoszech i Palo Alto w USA) zmiany w żyłach są leczone chirurgicznie, wstępne wyniki są bardzo zachęcające, prawdopodobnie jesienią zaczniemy w podobny sposób leczyć pacjentów w Tychach.
Co do opisanej przez Pana gimnastyki, podobne ułożenie ciała zaleca niejaki Andrew Flescher z Wlk.Brytanii, który nie jest lekarzem lecz inżynierem. U niektórych chorych obserwuje on poprawę (ale bez cudownych ozdrowień); moja opinia na ten temat jest taka, że zapewne w niektórych odmianach anatomicznych (zwężenie żyły nieparzystej??) odpływ krwi z mózgu poprawia się.

M.Simka"

To jest korespondencja z 08.2009
http://www.dmsg.de/multiple-sklerose-fo ... &mnr=83641

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-04-02, 09:20

Kocica dzięki za cytat - ale z niego wynika zupełne nieporozumienie . Andrew Fletcher proponuje zupełnie coś innego niż ćwiczenia Ryśka. Wg. teorii IBT głowa powinna być ułożona wyżej aby ułatwić odpływ krwi z mózgu a ćwiczenia Ryśka polegają na trzymaniu głowy w dole na bezdechu - a to utrudnia taki odpływ.
Także te dwie sprawy są na przeciwległych biegunach.

Być może te ćwiczenia, poprzez lepsze ukrwienie, powodują chwilową poprawę ale na dłuższą metę , zgodnie z teorią CCSVI , są szkodliwe ( bo utrudnia odpływ krwi żylnej z mózgu ).
A już szczególnie dla osób po zabiegu i z usuniętą zastawką żylną.

Czy można postawić tezę że takie ćwiczenia mogą przyczynić się do rozszerzenia żył to nie wiem - ale wydaję się to możliwe - bo następuje wzrost ciśnienia żylnego .
Oczywiście nie mam na to dowodów ale i z drugiej strony nie ma żadnych dowodów na to że te ćwiczenia na dłuższą metę nie szkodzą.

Chciałbym ten temat przedyskutować publicznie - gdyż wiele osób - doceniając zasługi Ryśka w propagowaniu teorii CCSVI może bezkrytycznie przyjmować jego propozycje i sugestie w tej materii .

Stokrotka
Posty: 58
Rejestracja: 2010-02-26, 14:22
Lokalizacja: Warszawa / Szkocja

Postautor: Stokrotka » 2010-04-02, 11:22

Czesc kochani! Ja z innej beczki: czy macie moze jakis namiar na hotel przystosowany dla osob niepelnosprawnych na wozkach, w miare jak najblizej Polnej w Tychach?
Z gory dzieki za wszelkie info!

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-04-02, 14:32

Witam.
Z tymi ćwiczeniami jest różnie.u siebie po kilku dniach owych ćwiczeń,ustępowały zawroty głowy,na krótko ustępowało uczucie drętwienia lewej ręki i nogi,podwóch tygodniach ćwiczen(3-5 razy po około20 minut drętwienie mniej dokuczało natomiast nasiliły się zabużenia równowagi,przy wstawaniu z furki.
koleżka 2lata krótszy staż w esemku.po tygodniu ćwiczeń,nasiliły się drętwienia kończyn dolnych i lewej ręki,czasowo(3-4 dni)usąpiły kłopoty z równowagą,siam chodziprzerwał te ćwiczenia z powodu kuracji interferonem,no irehabilitacji na którą się załapał po interferonie
moje jestestwo znowu odroczony pobyt na rehabilitacji o kolejne 2 miesiące,cóż...bywa i tak
Wsiem i Wsiem smacznego jajeczka i miłych posiedzeń przy sytm stole ;-)
co w duszy,to i w oczach

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-04-03, 12:13

no właśnie - trochę się bałem że część ludzi będzie naśladować w tych ćwiczeniach Ryśka a to w moim przekonaniu jest co najmniej ryzykowne ( żeby nie powiedzieć niebezpieczne ).

Im więcej o tym myślę tym bardziej dochodzę do wniosku że takie ćwiczenia mogą powodować nadmierne rozszerzenie się żył ( stanie na głowie niewątpliwie doprowadza do rozszerzenia się żył szyjnych ). A takie rozszerzone żyły są w tej chwili problem u Ryśka - który co prawda twierdzi że to przez sport ( ale to są tylko domysły )

Mam nadzieje że moje obawy dadzą komuś do myślenia przed naśladowaniem tych ćwiczeń - w szczególności po zabiegu w czasie którego niszczone są zastawki.

Ciekawe czy koniec końców nie okaże się tak że osoby po zabiegach u których nie ma poprawy to osoby które wykonują te kontrowersyjne ćwiczenia. Chociaż pewnie znajdą się też osoby u których nie będzie poprawy mimo braku wykonywania tych ćwiczeń .

Ja po zabiegu zacząłem stosować coś zupełnie odwrotnego - czyli spanie na pochyłym łózku ( ale z głową wyżej ! ) i sobie póki co chwalę - zarówno spanie jak i efekty zabiegu.

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-04-05, 18:39

Też z ciekawości postanowiłam spać z głową wyżej niż dotychczas i po dwóch dniach takiego spania przestały mnie mrowić stopy, które dokuczały mi od dwóch tygodni. Przypadek?
Nie miałam zabiegu, jedynie USG, z którego niewiele wynika ale kurcze może to działa. Na razie przyjmuję ten sposób spanie na dłużej.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości