Opinia psychiatryczna do programu

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Opinia psychiatryczna do programu

Postautor: jaszczurka » 2009-05-25, 17:23

witam po przerwie :-) i od razu z pytankiem: wlasnie dzis zadzwonili do mnie z kliniki,ze mam sie stawic przed komisja kwalifikujaca do programu leczenia * super * ciesze sie :mrgreen: ale pani kazala mi przyniesc wyniki badan (morfologia,próby watrobowe,kreatynina i jeszcze cos tam) to ok,zrozumiale,ale mam tez przyniesc opinie psychiatryczna i nie wiem po co ,czy zawsze tak jest?
Ostatnio zmieniony 2011-05-29, 17:34 przez jaszczurka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-05-25, 17:36

Witaj Jaszczurko :-) Chciałam się tylko przywitać,bo nie pomogę niestety.Do mnie nikt nie dzwonił :-(
Gratuluję jednak szczerze z całego serduszka ;-)
Obrazek

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-05-25, 19:48

Beatko jeszcze nie dziekuje,zeby nie zapeszyc-wszystko sie okaze po badaniach.Albo psychiatra powie,ze jestem zbyt stuknieta,aby marnowac na mnie takie drogie leki hi hi hi

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-05-25, 23:56

jaszczurko ja drugi raz jestem w programie, ale żeby wykonać potrzebne do programu badania to nawet mnie na dwa dni na oddział położyli. Krew (dużo probówek nalewali, nawet bym nie zapamiętała gdybym zapytała po co?), mocz, USG brzucha i tyle. Teraz jestem w programie (od stycznia) tabletkowym BG00012.
Dlaczego sama masz wykonywać te badania?
Przecież chyba szpital w programie powinien zadbać o Ciebie jeśli przystępujesz do niego. A podzielą się z Tobą kasą, którą dostaną za Ciebie czyli za królika doświadczalnego? Wątpię! W związku z tym faktem to oni powinni zadbać o to aby przeprowadziś wymagane badania bez Twojego wkład w staranie się o nie!
Chyba, że tu chodzi o inną rzecz, której nie znam i nie muszę jej znać.
Ale trzymaj się dzielnie, dobrze że się coś ruszyło. Pozdrawiam cieplutko :lol:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-05-26, 09:02

Ja też musiałam przynieść opinie psychiatryczną-u mnie chodziło o wykluczenie depresji.
Nadzieja umiera ostatnia ...

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-05-26, 11:03

Casey nie wiem tez o co chodzi i dlaczego mam wykonac badania we wlasnym zakresie,ale to nie problem,bo to sa podstawowe badania z naciskiem na watrobe,nie zadne wymyslne cuda.Tylko sie zdziwilam na tę opinie psychiatryczna,bo na razie sie nie lecze w tymj kierunku.A dzis bylam w tej sprawie u psychiatry i dal mi bez problemu tę opinię,chociaz widzial mnie pierwszy raz na oczy i skomentowal tylko:Zawracanie glowy! chociaz podobno interferon wplywa jakos tam na psychike...ale jest tez podobno kardiotoksyczny a o opinie kardiologa nie proszą...czyli chyba jednak zawracanie glowy! grunt,ze mam ten swistek, a reszty sie dowiem 5 czerwca wiec prosze trzymajcie kciuki abym sie zakwalifikowala

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2009-05-26, 13:29

jaszczurko interferon jak najbardziej wpływa na psychikę.Będąc w szpitalu rozmawiałam z dziewczyna ktora bierze interferon i od samego początku jest pod opieka psychiatry bo sama nie dawała sobie rady z sobą.Miała bardzo silna deprechę.
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Ananke
Posty: 106
Rejestracja: 2009-02-27, 19:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Ananke » 2009-05-29, 16:01

Co szpital to obyczaj. U mnie lekarka zwracała uwage, że interferon może pogłębiać depresję lub ją powodować u słabszych psychicznie osób. Żadnego badania nie przechodziałm. Padło tylko pytanie czy mam depresję. Takie pytania padają zresztą co miesiąc, przy okazji odbierania leku przy czym wierzą mi na słowo :-) A pozostałe badania musialam robic sama (morfologię i prby wątrobowe). Nawet skierowania na nie nie dostałam. Wszystko musiałam załatwiać sama. Szpital chciał tylko "gotowce".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2009-05-29, 22:37

podobno już od października czy listopada ub.roku [czy jakoś tak], jest wymóg przedstawienia zaświadczenia od psychologa/psychiatry zanim rozpocznie się leczenie interferonem. ale czy wszędzie jest tak samo... nie wiem.

przyjmuję betaferon od końca grudnia i już wtedy musiałam mieć zaświadczenie od psychologa czy wszystko ze mną OK. na moje pytanie czy to konieczne, ordynator naurologii "czuwający" nad leczonymi powiedział, że tak, że teraz to obowiązkowe i, że takie są wymogi.

zadzwoniłam do mojej neurolog, a ona mnie umówiła na następny dzień z psycholożką ze swojego oddziału. i sprawa została zamknięta ;-)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-05-31, 13:29

dziekuje -u mnie tak samo jak opisuje Ananke,ale wszystko juz mam zalatwione,tylko kombinuje co zrobic z dziecmi w piatek :-P bo pani co wzywala mnie na dywanik do kliniki lojalnie uprzedzila,ze to potrwa :shock: A szczegolnie dziekuje Ani.m za pocieszajace slowa o ogolnym wymogu - bo juz podejrzewalam ze to jest jakis rodzaj wybiegu ze strony panstwowych sluzb typu: nie zdazy do psychologa,albo psycholog nie znajacy pacjenta nie wystawi swistka...albo jeszcze cos i kaska zostanie w skarbie...

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-05-31, 22:00

Ja też musiałam iśc po zaświadczenie do psychiatry, a on mi na to,że nie da mi żadnego zaświadczenia, bo po kilku minutach rozmowy nie może stwierdzic jaki jest mój stan psychiczny, no to ja w płacz: Panie doktorze ja nie dostane leków bez tego zaświadczenia, proszę. A pan doktor dał mi skierowanie do psychologa na terapię. Skierowanie załatwiłam od innego lekarza, interferon biorę od grudnia, a od trzech miesięcy antydepresanty.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Ananke
Posty: 106
Rejestracja: 2009-02-27, 19:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Ananke » 2009-05-31, 22:42

Nawet nie wiedziałam, że robią takie problemy z badaniami psychologicznymi. Ja też biorę interferon od końca grudnia, ale ani razu nie wspomniano o psychologu. Dziwne to wszystko...

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-05-31, 22:50

Co kraj to obyczaj? Podobno wizyta u psychiatry to standard.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-06-02, 09:42

Ja przystępując do Betaferonu również musiałem mieć opinię od psychiatry. Nie dostałem skierowania tylko kazano mi przynieść kwitek.
Bob budowniczy zawsze da rade.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-06-06, 07:34

no tak,bo do psychiatry w ogole nie trzeba skierowania. A tak gwoli dokonczenia tematu -dostalam sie do programu :mrgreen: dostalam do wyboru 4 leki i wybralam Avonex,nie wiem,czy slusznie,bo lekarka powiedziala:sama pani musi zdecydowac -ja pani nie moge doradzac :shock: :shock: :shock: wiec wzielam avonex ze wzgledu na zastrzyk raz w tygodniu,a nie codziennie jak copaxone czy co drugi dzien jak betaferon.Ale i tak sie ciesze :mrgreen:


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości